Pewnie zwycięstwo w Ełku. Legionovia coraz bliżej lidera!

Legionowianie zwyciężyli spotkanie wyjazdowe z Mazurem Ełk 4:0. Po remisie Sokoła w Zambrowie, Legionovia zbliżyła się do lidera już na 2 punkty!

W pierwszej części meczu legionowianie dobrze. Mimo ataków ze strony Mazura Legionovia potrafiła szybko wyjść na prowadzenie. W 26. minucie Piotr Krawczyk otworzył wynik tego meczu. Gospodarze próbowali wyrównać, ale świetna gra w obronie Legionovii oraz znakomite interwencje Jakuba Stefaniaka nie pozwalały na zmianę wyniku. Legionowianie podwyższyli prowadzenie w 34. minucie meczu. Trafienie zaliczył wtedy Eryk Więdłocha, który zarazem ustalił wynik pierwszej części meczu.

Legionowianie drugą połowę meczu rozpoczęli równie dobrze. Ciągle kontrolowali przebieg gry. Stwarzali groźne sytuacje i bardzo dobrze bronili dostępu do własnej bramki. Trzecie trafienie dla gości padło w 79. minucie. Drugą bramkę na swoje konto wpisał Piotr Krawczyk. Kolejne podwyższenie wyniku było zaledwie kwestią czasu. Podopieczni Marcina Sasala kontrolowali przebieg meczu. Dodatkowo płynęły dobre wieści z Zambrowa gdzie lider Sokół Aleksandrów Łódzki remisował z tamtejszą Olimpią 1:1. Czwarta bramka padła w doliczonym czasie gry drugiej połowy. Zdobywcą okazał się być Karol Podliński, który ustalił wynik meczu na 4:0.

Legionowianie po zwycięstwie w Ełku i remisie lidera w Zambrowie zbliżyli się do pierwszego miejsca na 2 punkty. Już w te środę legionowianie rozegrają pucharowe spotkanie z rezerwami Legii Warszawa. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:30.

Mazur Ełk – Legionovia Legionowo 0:4 (0:2)

Legionovia: Jakub Stefaniak – Jakub Kabala, Rafał Zembrowski, Konrad Zaklika (69. Jakub Kabala), Eryk Więdłocha (70. Kamil Wolski), Karol Podliński, Patryk Koziara (46. Marcin Burkhardt), Luka Janković, Piotr Krawczyk (80. Patryk Paczuk), Kacper Będzieszak, Daniel Choroś.