Novia walcząca do końca! [WIDEO]

Legionovia zwyciężyła spotkanie z Huraganem Morąg po bardzo emocjonującym meczu 2:1! Bramki w ostatnich minutach zdobyli Marcin Burkhardt i Rafał Zembrowski!

Legionowianie mecz rozpoczęli dość słabo. Nie układało się kompletnie nic. Słabe podania, słabo rozgrywane akcje i niestety brak celnych strzałów na bramkę. Po błędzie obrony gospodarze wyszli na prowadzenie w 16. minucie spotkania po bramce Joao Criciuma. Następne akcje rozgrywały się w środku pola. Drużyna z Morąga cofnęła się na swoją cześć boiska i skutecznie broniła dostępu do bramki. Legionowianie próbowali skonstruować składną akację, lecz niestety wszystko wtedy nie wychodziło. Arbiter zakończył pierwszą część przy stanie 1:0 dla Huraganu.

Finalna odsłona przyniosła coś czego nikt w Morągu się nie spodziewał. Co prawda początek meczu nadal był mocno toporny. Legionovia częściej była pod bramką rywala, ale nie mogli skutecznie zakończyć rozpracowanych akcji. Na słowa uznania zasługuje bramkarz Novii, Jakub Stefaniak, który raz za razem bronił niemal stu procentowe sytuacje rywala. Kiedy wszyscy myśleli, że mecz zakończy się zwycięstwem gospodarzy wtedy strzałem z szesnastego metra popisał się Marcin Burkhardt!

Doświadczony zawodnik w 90. minucie umieścił piłkę w samym okienku bramki Mateusza Lawrenca. Podział punktu był niemal pewny, lecz podopieczni Marcina Sasala mieli inne plany! W doliczonym czasie gry dośrodkowanie po ziemi Kamila Wolskiego wykorzystał Rafał Zembrowski! Ten gol dał Legionovii zwycięstwo i upragnione trzy punkty! Zarazem jest to debiutancka bramka obrońcy w barwach Legionovii.

Warto również dodać, że debiutantem piątkowego meczu był Miłosz Żbikowski, który wszedł w 83. minucie za Konrada Zaklikę. Następne spotkanie Legionovia rozegra u siebie z Okręgowym Pucharze Polski z Polonią Warszawa. Mecz zostanie rozegrany w środę o godzinie 17:00.