Niesłuszna porażka

Legionovia Legionowo przegrała na wyjeździe w ramach 8. Kolejki 2 Ligi z Błękitnymi Stargard Szczeciński 2:1.

W pierwszej połowie dominacyjne grała Legionovia. Zdyscyplinowana obrona drużyny z Parkowej nie dała metra przestrzeni drużynie gospodarzy. Już w 28 minucie Lazar Pavić miał sytuacje do strzelenia bramki, lecz nie umieścił piłki w siatce. Legionovia grała dobrze w ofensywie i w defensywie. Skutecznością w tych obszarach gry nie mogli popisać się piłkarze Błękitnych, który popełniali spore błędy w obronie. Legionovia jeszcze próbowała wyjść z kontrą, lecz nie udanie i pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Kontrowersyjne sytuacje

Już od początku drugiej połowy Legionovia chciała wyjść na prowadzenie i zaskoczyć rywali szybkimi atakami. W 54 minucie spotkania Odunka wkręcił w murawę zawodników gospodarzy, wyłożył piłkę nabiegającemu Golińskiego a ten pakuje piłkę do pustej bramki. Piłkarze gospodarzy są w ciężkim szoku, ale nie dali za wygraną i ruszyli do ataku. W 70 minucie spotkania spalonego dopatrzył się sędzia liniowy, ale z relacji drugiego trenera wynika, że bramka powinna być zaliczona. Sześć minut sędzia dyktuje rzut karny dla gospodarzy, który pewnie wykorzystuje Gajda. Legionovia kontroluje przebieg gry i nagle traci bramkę po rzucie karnym. W 86 minucie kolejny rzut karny! Pustelnik nie daje szans Smyłkowi i Błękitni wychodzą na prowadzenie. Na ławce rezerwowych Legionovii wrze i zdanie na temat głównego arbitra sobotniego spotkania zostało mocno nadszarpane tymi kontrowersyjnymi sytuacjami.

Z relacji trenera wynika, że drugiego rzutu karnego nie powinno być, ponieważ zawodnik został sfaulowany przed linią pola.

Robert Gajda 76 (k), Tomasz Pustelnik 85 (k) – Maciej Goliński 54

Błękitni: 1. Marek Ufnal – 13. Sebastian Murawski (88, 15. Krzysztof Filipowicz), 19. Tomasz Pustelnik, 11. Maciej Liśkiewicz, 6. Ariel Wawszczyk – 23. Łukasz Kosakiewicz (46, 18. Wojciech Fadecki), 3. Piotr Wojtasiak (57, 10. Robert Gajda), 20. Bartłomiej Poczobut (46, 14. Bartosz Flis), 25. Oskar Fijałkowski, 24. Rafał Gutowski – 16. Michał Magnuski.

Legionovia: 1. Mikołaj Smyłek – 2. Konrad Wieczorek, 25. Kamil Dankowski, 4. Miha Goropevšek, 18. Maciej Goliński (71, 3. Michał Kołodziejski) – 14. Samuelson Odunka, 6. Lazar Pavić, 15. Łukasz Kominiak, 24. Marcin Stromecki (82, 8. Sebastian Czapa), 21. Kamil Tlaga (79, 10. Paweł Wolski) – 20. Szymon Lewicki.

żółte kartki: Liśkiewicz – Kominiak, Lewicki, Kołodziejski.

sędziował: Kornel Paszkiewicz (Wrocław)