Lider jest Nasz! Legionovia wygrała z Pelikanem

Legionovia Legionowo wygrała z Pelikanem Łowicz 2:1. Tym samym biało-żółto-czerwoni po dwóch bramkach Daniela Chorosia zasiedli na fotelu lidera 3 ligi gr. 1!

W pierwszej połowie nie oglądaliśmy bramek. Legionovia jak i Pelikan stwarzali sobie sytuacje bramkowe, lecz piłka nie potrafiła wlecieć do siatki żadnej z drużyn. Najgroźniejszą sytuację mieli zawodnicy gości, którzy oddając groźny strzał na bramkę trafili w słupek. Legionowianie próbowali ataków pozycyjnych i częstą grę skrzydłami, lecz niestety akcje nie kończyły się skutecznie. Pierwsza część zakończyła się bezbramkowo.

W drugiej odsłonie podopieczni Marcina Sasala ruszyli do ataku. W tej finalnej części zobaczyliśmy trzy bramki. Pierwsze z nich zdobyli legionowianie. W 52. minucie mieliśmy otwarcie wyniki. Upragnioną bramkę dla Legionovii zdobył wtedy Daniel Choroś, który po zamieszaniu w polu karnym skierował piłkę do siatki Pelikana.

Po trzech minutach mieliśmy już 2:0. Ponownie głową skierował piłkę do siatki Daniel Choroś! Goście jednak nie mieli zamiaru odpuścić Legionovii. W 74. minucie Dawid Kieplin zdobył bramkę kontaktową. Mimo wszystko udało się dowieźć wynik do końca spotkania. Legionowianie po tym zwycięstwie zasiedli na fotelu lidera 3 ligi gr. 1!

Następne spotkanie legionowianie rozegrają na wyjeździe z Legią II Warszawa. Mecz rozpocznie się w Ząbkach o godzinie 11:00.

Legionovia Legionowo – Pelikan Łowicz 2:1 (0:0)

Bramki: 2x Daniel Choroś – Dawid Kieplin.

Legionovia: Jakub Stefaniak – Jakub Kabala (74′ Kacper Będzieszak), Rafał Zembrowski, Sebastian Weremko, Eryk Więdłocha (74′ Marcin Burkhardt), Karol Podliński (82′ Kamil Wolski), Patryk Koziara, Jakub Karabin (55′ Jacek Lewandowski), Luka Janković, Piotr Krawczyk, Daniel Choroś.