Legionovia zatopiła Kotwice

W sobotę (7 marca) Legionovia Legionowo pokonała na własnym boisku Kotwicę Kołobrzeg 3:1. Bramki dla drużyny z Parkowej zdobyli Odunka, Lewicki i Menzel.

Od początku spotkania legionowianie zaczęli dominować w meczu. Piłkarze z Kołobrzegu mogli się jedynie bronić przed naporem piłkarzy Legionovii, lecz też mieli swoje sytuacje jak w 17 minucie gdzie Smyłek złapał piłkę na linii bramkowej. Piłkarze Kotwicy protestowali, lecz sędzia główny był innego zdania. Po tej sytuacji goście coraz śmielej poczynali sobie pod polem karnym Legionovii. W 37 minucie, Smyłek sfaulował zawodnika gości, a sędzia podyktował rzut karny, który świetnie obronił bramkarz Legionovii. Legionowianie po tej akcji chcieli szybko wyprowadzić kontrę, lecz niestety nie skuteczną. To czego nie udało się zrobić w 37 minucie udało się w 41. Bułka wykorzystuje dośrodkowanie swojego kolegi z drużyny i wyprowadza swoją drużynę na jednobramkowe prowadzenie, lecz podopieczni Roberta Pevnika nie byli dłużni i po 3 minutach Samuelson Odunka zdobył bramkę na wagę remisu w pierwszej części spotkania.

Kolejna odsłona to dominacja drużyny z Parkowej. W pierwszej groźnej akcji brał udział Wieczorek, który zamiast strzelać, dośrodkował piłkę po którym był rzut rożny. Odunka przyjął dośrodkowanie, podał do Dankowskiego, który zauważył dobrze ustawionego Lewickiego, lecz napastnik nie zorientował się w porę. Kolejny atak Legionovii, wrzutka na Lewickiego, ale defensor gości blokuje strzał. Z przebiegu spotkania trzeba pochwalić bramkarza, Mikołaja Smyłka, który bronił raz za razem bardzo trudne strzały gości. W 75 minucie Lewicki popisał się fenomenalnym uderzeniem z lewej nogi za pola karnego. Podkręcona piłka wpadła do siatki nie dając szans bramkarzowi gości i legionowianie wychodzą na prowadzenie. Pięć minut później, Menzel powtórzył wyczyn Lewickiego z bramki na 2:1. Do bezpańskiej piłki podbiegł obrońca Legionovii i równie fenomenalnym strzałem zdobył bramkę, która ustaliła wynik spotkania. W doliczonym czasie gry mieliśmy przykrą sytuacje, która nie powinna zdarzać się na piłkarskich stadionach. Sędzia po niesportowym zachowaniu Samuelsona Odunki był zmuszony dać zawodnikowi czerwoną kartkę. Sam zawodnik, przyznaje, że kibice gości ubliżali mu podczas przebiegu spotkania, dlatego nie wytrzymał i wyładował swoją frustrację pokazując niewłaściwy gest w stronę kibiców Kotwicy.

Legionovia Legionowo 3:1 Kotwica Kołobrzeg

Bramki:44. Odunka, 75. Lewicki, 80. Menzel – 41. Bułka

Kartki:   35. Pavić (LGN), 74. Ziąbski (LGN)   90+2. Odunka (LGN)

Legionovia Legionowo:Smylek – Dankowski, Menzel, Wieczorek, Golinski – Pavic (72’Ziąbski), Krljanovic, Figiel (89’Stromecki), Odunka, Czapa (58′ Przybylski) – Lewicki

Kotwica Kołobrzeg: Kamola – Chruscinski, Kokosinski (85’Kugiel), Poznanski, Strzelecki, Soczynski, Rydzak, Bułka (60’Świechowski), Berg (66’Babiarz), Ropiejko (72’Biegański), Bejuk