Legionovia wraca z tarczą! Zwycięstwo w Stargardzie!

Legionovia w środowe popołudnie rozegrała na wyjeździe spotkanie z Błękitnymi Stargard 3:0. Bramki dla legionowskiej drużyny zdobyli Michal Skwarczek, Wojciech Szumilas oraz Przemysław Rybkiewicz. Taką drużynę chcemy oglądać!

Pierwsza część rozpoczęła się bardzo dobrze. Legionowianie ruszyli bardzo ofensywnie na gospodarzy i już w 12 minucie zdobyli bramkę, która otworzyła wynik tego spotkania. Strzelcem gola był Michal Skwarczek, który wyprowadził Legionovię na prowadzenie. Gra po tej sytuacji lekko się uspokoiła. Obydwie drużyny grały bardzo zachowawczy futbol i wszystko wskazywało na to, że pierwsza część zakończy się prowadzeniem naszej drużyny. Legionowianie grali jak natchnieni i nie pozwolili zdobyć wyrównującej bramki Błękitnym. Pierwsze 45 minut zakończyło się wynikiem 1:0 dla Novii.

Ostatnia odsłona tego spotkania zaczęła się jeszcze lepiej. Minute po rozpoczęciu legionowianie zdobyli kolejną bramkę. Szczęśliwcem okazał się być Wojciech Szumilas, który podwyższył prowadzenie. Jedynym złym aspektem tej połowy była czerwona kartka dla zdobywcy pierwszej bramki, Skwarczka, który ujrzał dwie żółte kartki. To nie przeszkodziło zdobywać kolejnych bramek Legionovii w tym meczu. W 83. minucie piłkę do siatki rywala skierował Przemysław Rybkieiwcz, który zarazem ustalił wynik spotkania na 3:0 dla gości.

Następne spotkanie legionowianie rozegrają u siebie ze Stalą Stalowa Wola. Mecz został zaplanowany na 13 maja na godzinę 17:00. Serdecznie zapraszamy!

Błękitni Stargard – Legionovia Legionowo 0:3 (0:1)

12′ Michal Skwarczek, 46; Wojciech Szumilas, 83′ Przemysław Rybkiewicz.

Legionovia: Bartosz Kowalczyk – Mikołaj Grzelak, Bartosz Waleńcik, Klemen Nemanič, Wojciech Kalinowski – Mateusz Leleno, Konrad Zaklika (90, Konrad Trzmiel), Michal Skwarczek, Wojciech Szumilas (55, Tomasz Wojcinowicz), Gracjan Kuśmierek (60, Eryk Więdłocha) – Grzegorz Mazurek (81, Przemysław Rybkiewicz).