Legionovia wraca bez punktów. Sześć bramek w Radomiu

Podopieczni Roberta Pevnika rozegrali pierwsze w rundzie wiosennej spotkanie w 2 lidze. Piłkarze po bardzo zaciętym meczu, przegrali mecz w Radomiu 4:2. Bramki dla Legionovii zdobyli Bartosz Waleńcik oraz Mario Vasilij.

W pierwszej części spotkania to dominacja drużyny z Radomia. Legionowianie nie potrafili poradzić sobie z dobrze zgraną drużyną Radomiaka. W 8. minucie spotkania Legionovia musiała uznać wyższość gospodarzy, którzy strzelili bramkę otwierającą wynik. Autorem trafienia był Peter Mazan. Goście próbowali za wszelką cenę odrobić straty co ziściło się po dwunastu minutach od straconej bramki. Gola wyrównującego dla „Novii” strzelił Bartosz Waleńcik. Po strzelonej bramce przez legionowską drużynę, gospodarze znów zaczęli dominować w tym meczu. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Maciej Świdzikowski. Legionowianie po trzech minutach odpowiedzieli bramką wyrównującą autorstwa Mario Vasilija, a następnie Radomiak ponownie wyszedł na prowadzenie po golu Leandro tym samym ustalając wynik pierwszej połowy na 3:2.

Podopieczni Roberta Pevnika w drugiej połowie chcieli odrobić stratę jednego trafienia, a następnie starać się o to, by wyjść na prowadzenie. Sporo kontrowersji było podczas nieuznanego trafienia, dla Legionovii w 62 minucie. Arbiter w tej sytuacji dopatrzył się pozycji spalonej. W końcowej fazie spotkania gospodarze grali bardziej odważnie co poskutkowało kolejnym, czwartym trafieniem. Strzelcem okazał się być po raz drugi Leandro. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 4:2. Legionowianie przegrywają swoje pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej.

W następnym spotkaniu Legionovia Legionowo podejmie Garbarnie Kraków. Mecz został zaplanowany na 17 marca na godzinę 15:00.

RKS Radomiak Radom – KS Legionovia KZB Legionowo 4:2

Strzelcy Legionovia: Bartosz Waleńcik, Mario Vasilij.

Legionovia: Kochalski, Więdlocha (80′ Martynek), Szumilas, Grzelak (43′ Ostrowski), Nemanić, Janković, Kalinowski, Walencik, Skwarczek, Vasilij (62′ Mazurek), Leleno (46′ Kuśmierek)