Legionovia – Ruch 1:1

W środę w Święto Niepodległości Legionovia zremisowała przy Parkowej z Ruchem Wysokie Mazowieckie 1:1. Było to spotkanie w ramach 15. kolejki III ligi.

Legionovia przystępowała do tego pojedynku po 2 zwycięstwach z rzędu nad KS Kutno i Olimpią Zambrów. Ruch natomiast okupował przedostatnie miejsce w tabeli. W tym sezonie jednak drużyny z dolnej części klasyfikacji już niejednokrotnie odbierały punkty zespołom z czołówki. Mecz zaczął się po myśli gospodarzy. W 22. minucie piłkę do siatki, po precyzyjnym uderzeniu, skierował Michał Bajdur i biało-żółto-czerwoni wyszli na prowadzenie. Zaledwie 5 minut później Novia miała kapitalną okazję na podwyższenie wyniku, ale tym razem „jedenastki” nie wykorzystał Patryk Koziara. Jak się później okazało, była to prawdopodobnie kluczowa sytuacja dla losów rywalizacji. Nasi ulubieńcy schodzili jednak na przerwę z 1-bramkowym prowadzeniem.

W II części gry to goście nieoczekiwanie przejęli inicjatywę. Przyniosło to efekt w 64. minucie, gdy na tablicy wyników zrobiło się 1:1 po trafieniu Michała Grochowskiego. Gospodarze mieli później świetną szansę na ripostę po akcji duetu Trubeha-Bajdur, ale pomocnik Legionovii tym razem uderzył futbolówkę zbyt lekko, by zaskoczyć Kamila Dziwulskiego. Wynik do końca nie uległ już zmianie.

To niestety kolejna strata punktów Legionovii w roli gospodarza. Bilans u siebie w tej kampanii nie wygląda zachwycająco: 2 zwycięstwa, 3 remisy i 2 porażki. Na szczęście podopieczni trenera Pirosa radzą sobie dużo lepiej na wyjazdach. Jutro legionowianie udadzą się do Radomska na starcie z RKS-em. Początek meczu o godz. 13. Po 3 punkty!

Legionovia Legionowo – Ruch Wysokie Mazowieckie 1:1 (1:0)

Bramki: M. Bajdur (22′) – M. Grochowski (64′)

Legionovia: Błesznowski – Kaczorowski, Gibas (90′ Worach), Choroś, Barański (77′ Bućko), Karabin (46′ Dąbrowski), Koziara, Kluska, Dobrogost (77′ Lewandowski), Bajdur, Trubeha. Trener: Michał Piros.

Ruch: Dziwulski – Domański, Stankiewicz, Grzybowski, Kuriata, Łukaszczyk, Samluk (75′ Pytlik), Skibko, Grochowski (84′ Jackiewicz), Brokowski, Mackiewicz. Trener: Artur Woroniecki.

Żółte kartki: Choroś – Domański, Dziwulski, Kuriata.

Sędzia: Mikołaj Kujawski (ŁZPN).