Legionovia przegrywa w Kluczborku. Trzecia liga coraz bliżej

Legionowianie przegrywają kolejny mecz w 2 lidze. Tym razem podopieczni Roberta Pevnika ulegli na wyjeździe z MKS Kluczbork 2:0. Niestety ta strata punktów oddala nas jeszcze bardziej od bezpiecznego miejsca.

Od początku meczu gra Legionovii nie wyglądała tak jak sobie planowali. Zawodnicy znów nie potrafili się zgrać. Bezmyślne straty piłki, złe podania oraz brak stwarzanych sytuacji pokazywały, że legionowianie co raz bardziej zbliżają się do spadku z 2 ligi. Pierwsza bramka padła w 16. minucie. Piłkę do siatki wpakował zawodnik gospodarzy Donatas Nakrosius, który otworzył wynik spotkania. Po straconej bramce nasi piłkarze nie stworzyli ani jednej dogodnej sytuacji. Co gorsza mogli stracić kolejną bramkę, lecz Paweł Baraniak nie zdołał skierować piłki do siatki Legionovii z najbliższej odległości. Pierwsza część zakończyła się wynikiem 1:0.

Druga odsłona nie przyniosła zmian co do gry gości. Legionowianie nadal grali niezdarnie. Gra pozostawiała wiele do życzenia. Nie można niestety doszukiwać się pozytywów ponieważ ich zwyczajnie nie ma. Szkoda było patrzeć na to wszystko co działo się w Kluczborku. W 66. minucie jeden z naszych zawodników zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. Arbiter bez wahania pokazał na jedenasty metr od bramki Bartosza Kowalczyka. Do piłki podszedł Kamil Nitkieiwcz, lecz ten nie zdołał pokonać bramkarza Legionovii, który obronił strzał. Jak mawia stare Polskie porzekadło „co się odwlecze to nie uciecze”. Minute przed końcem regulaminowego czasu gry MKS zdobył kolejną bramkę. Strzelcem decydującego trafienia był Sebastian Deja. Ten gol ustalił wynik spotkania na 2:0.

Sytuacja Legionovii jest beznadziejna. Tracą nadal siedem punktów do bezpiecznego 14 miejsca w lidze. Co gorsza do 16 pozycji mają stratę aż czterech oczek. Następny mecz legionowianie rozegrają u siebie z Gryfem Wejherowo. Spotkanie zostało zaplanowane na sobotę na godzinę 17:00.

MKS Kluczbork – Legionovia Legionowo 2:0 (1:0)

Donatas Nakrosius 16′, Sebastian Deja 89′.

Legionovia: Bartosz Kowalczyk – Mikołaj Grzelak, Bartosz Waleńcik, Klemen Nemanič, Wojciech Kalinowski (81 Maciej Ostrowski) – Gracjan Kuśmierek, Konrad Zaklika, Michal Skwarczek, Filip Kowalczyk, Eryk Więdłocha (25 Przemysław Rybkiewicz) – Olaf Martynek (55 Grzegorz Mazurek).