Legionovia wywiozła trzy punkty z Konwiktorskiej! Po bramkach 17-letniego Jacka Lewandowskiego i 21- letniego Eryka Więdłochy legionowianie pokonali Polonię Warszawa 2:0.

W pierwszej części meczu legionowianie zaczęli koncert pięknej gry w ataku jak i w obronie. Goście tego meczu skutecznie bronili dostępu do swojej bramki nie dając Polonistom rozegrać groźnej sytuacji podbramkowej. Mimo ataków Legionovii na bramkę Polonii piłkarze nie potrafili wykorzystać swoich okazji. Wydawało się, że pierwsze 45 minut zakończy się wynikiem remisowym. Młody zawodnik Jacek Lewandowski postanowił inaczej. W 43. minucie po tym jak piłka uderzyła w poprzeczkę Lewandowski dobił ją w światło bramki zdobywając pierwszego gola w swojej karierze seniorskiej ustalając zarazem wynik pierwszej połowy na 1:0.

W drugiej części dominacja Novii nie ustawała. Legionowianie raz za razem stwarzali sytuacje bramkowe i strzelenie przez gości kolejnego gola było jedynie kwestią czasu. W 69. minucie Eryk Więdłocha podwyższył wynik tego spotkania. Po tym trafieniu wspaniała gra Legionovii nadal nie ustępowała. Groźne sytuacje pod polem karnym Polonii stały się normą w tym meczu. Podopieczni Trenera Bartosza Tarachulskiego kompletnie zdominowali warszawiaków. Pod koniec Polonia próbowała zdobyć chociaż bramkę honorową, lecz biało-żółto-czerwoni skutecznie przerywali ich ataki. Mecz zakończył się wynikiem 2:0

Następne spotkanie Legionovia rozegra w środę z GKS-em Tychy w ramach 1/32 rundy Pucharu Polski. Mecz został zaplanowany na godzinę 16:00. Serdecznie zapraszamy na te spotkanie!

Polonia Warszawa – Legionovia Legionowo 0:2 (0:1)

Bramki: 43′ Jacek Lewandowski, 69′ Eryk Więdłocha.

Legionovia: Jakub Stefaniak – Kacper Będzieszak, Kacper Górski, Daniel Choroś, Sebastian Weremko – Marcin Burkhardt, Patryk Koziara (84′ Grzegorz Mazurek), Piotr Krawczyk (88′ Filip Kowalczyk), Jacek Lewandowski, Eryk Więdłocha (76′ Kamil Wolski) – Patryk Paczuk (64′ Daniel Gołębiewski).

Odsłony: 1003

Dodaj komentarz