Legionovia bliska zwycięstwa. Bez szans na utrzymanie

Legionovia Legionowo zremisowała z Garbarnią Kraków 2:2. Legionowianie byli bardzo blisko zwycięstwa, lecz niestety goście w ostatniej minucie spotkania wyrównali przebieg meczu. Tym samym Legionovia w następnym sezonie zagra w czwartej klasie rozgrywkowej.

Pierwsza połowa rozpoczęła się bardzo wyrównanie. Legionovia jak i Garbarnia szukała swoich szans. Warunki atmosferyczne również nie pomagały w rozgrywaniu ciekawych zawodów. Mimo wszystko Garbarnia wyszła pierwsza na prowadzenie. W 25. minucie Patryk Serafin otworzył wynik tego spotkania.

Po tej bramce legionowianie starali się odrobić straty, lecz deszcz oraz dobrze grająca drużyna z Krakowa uniemożliwiała dokładne granie zespołu „Novii”. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Garbarni 1:0.

Druga odsłona przyniosła walkę oraz niesamowite zaangażowanie drużyny z Legionowa. Gospodarze mieli wiele szans by odrobić stratę jednej bramki, lecz niemal wszystkie akcje kończyły się fiaskiem. Dopiero w 74. minucie biało-żółto-czerwoni zremisowali przebieg meczu. Strzelcem bramki został Mario Vasilij.

Po tym golu drużyna ruszyła do ataku by wyjść jak najszybciej na prowadzenie. W 86. minucie Klemen Nemanić zdobył bramkę dzięki której Legionovia miała jeszcze szanse na utrzymanie się w 2 lidze. Niestety długo nie utrzymała tego wyniku.

W 89. minucie Grzegorz Gawle wyrównał przebieg meczu. Przed końcowym gwizdkiem Wojciech Kalinowski miał idealną okazje do zdobycia zwycięskiej bramki, lecz ten nie wykorzystał stu procentowej okazji. Mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Legionovia Legionowo zaprzepaściła wszystkie okazje by utrzymać się w 2 lidze. Po tym remisie zajmujemy przedostatnie miejsce w lidze tym samym na trzy mecze przed końcem sezonu definitywnie spadamy do 3 ligi.

Legionovia Legionowo – Garbarnia Kraków 2:2 (0:1)

Mario Vasilj 74, Klemen Nemanič 86 – Patryk Serafin 25, Grzegorz Gawle 89

Legionovia: Mateusz Kochalski – Mikołaj Grzelak, Bartosz Waleńcik, Klemen Nemanič, Maciej Ostrowski – Mateusz Leleno (62, Wojciech Kalinowski), Konrad Zaklika, Michal Skwarczek, Luka Janković (62, Grzegorz Mazurek), Przemysław Rybkiewicz (66, Gracjan Kuśmierek) – Mario Vasilj.