Kryzys Novii

Legionovia Legionowo przegrała spotkanie u siebie z Wisłą Puławy 3:4. Legionowianie przez 5 spotkań nie potrafią odnotować zwycięstwa.

Legionovia już na początku oddała inicjatywę zawodnikom z Puław. Pierwszą bramką dla gości strzelił Dawid Pozak, który ograł defensora Legionovii, Kamila Dankowskiego i pewnym strzałem pokonał Waśkowa. Legionovia próbuje odrobić straty, lecz ciągłe ataki kończą się jedynie na strachu drużyny przyjezdnej. Podopieczni Roberta Pevnika grali zbyt chaotycznie co nie pozwalało na dokładne rozgrywanie piłki między sobą a te błędy wykorzystywali zawodnicy Wisły. Kolejną bramkę dla gości zdobywa Jarosław Niezgoda, który dobija strzał na pustą bramkę Legionovii i ustala wynik pierwszej odsłony spotkania.

Zawodnicy z Parkowej wyszli zmotywowani na drugą połowę z nadzieją, że uda się odrobić straty z pierwszej połowy. W 58 minucie meczu bramkę kontaktową zdobywa Sebastian Janusiński, który wykorzystuje błąd bramkarza. Kiedy wszyscy już myśleli, że legionowianie doprowadzą do remisu w ten do głosu doszli gości. Wołodymyr Fiedoriv strzela kolejną bramkę dla swojej drużyny, który strzałem zza pola karnego pokonuje bramkarza Legionovii. W 70 minucie na stadionie pozostali tylko najwierniejsi kibice Legionovii. Goście strzelają bramkę na 4:1, a zdobywcą gola dla Wisły Puławy został Tomasz Sedlewski. Legionowianie nie pozostawali dłużni i Paweł Broniszewski fenomenalnie strzelił na bramkę gości a piłka wpadła w same okno niwelując stratę do rywala. W doliczonym czasie gry bramkę kontaktową zdobył Szymon Lewicki i sędzie zakończył spotkanie na stadionie Legionovii.

Skrót Spotkania

Bramki:58. Janusiński, 82. Broniszewski, 90+3. Lewicki – 8. Pozak, 39. Niezgoda, 60. Fiedoriv, 70. Sedlewski

Kartki:   65. Stromecki (LGN) – 53. Pozak (PUL)

Legionovia Legionowo: Waskow – Wieczorek (50. Janusiński), Dankowski, Goropevsek (46. Kovjenic), Kołodziejski – Stromecki, Broniszewski, Odunka, Czapa (46. Kominiak) – Maciejewski (67. Ziąbski), Lewicki.
Rezerwowi: Smyłek, Janusiński, Tlaga, Tatara, Kominiak, Kovjenic, Ziąbski.

Wisła Puławy: Penkovets – Pozak (56. Charzewski), Budzyński, Pielach, Fedoriv – Sedlewski, Maksymiuk, Barański, Michalski (74. Camara) – Filipov, Niezgoda (83. Szczotka).
Rezerwowi: Zolech, Charzewski, Jędrzejczyk, Camara, Lisiecki, Szczotka, Wiącek.

Sędziowie: Tomasz Marciniak (Płock)