Kolejne zwycięstwo! Legionovia – KS Wasilków 2:0!

W spotkaniu 7. kolejki III ligi Legionovia pokonała na własnym boisku KS Wasilków 2:0. Dzięki temu zwycięstwu ekipa Michała Pirosa awansowała na 2. miejsce w tabeli!

Zdecydowanym faworytem tego pojedynku byli gospodarze. Goście z Wasilkowa bowiem to „czerwona latarnia” rozgrywek z zerowym dorobkiem punktowym. Nasi ulubieńcy od samego początku starali się przejąć inicjatywę i narzucić swój styl gry. Przez długi czas jednak legionowianie nie potrafili udokumentować wyraźnej przewagi zdobyczą bramkową. W 13. minucie Andrzej Trubeha trafił do siatki, jednakże znajdował się na spalonym i gol nie został uznany. Napastnik Novii był tradycyjnie bardzo aktywny na boisku. W 33. minucie stanął „oko w oko” z bramkarzem przyjezdnych, lecz nie wykorzystał kapitalnej okazji na otwarcie wyniku spotkania. Kilka minut później ten sam zawodnik popisał się świetnym uderzeniem z „szesnastki” po bardzo dobrze rozegranym rzucie rożnym. Na stanowisku ponownie był golkiper ekipy spod Białegostoku.

II połowa to kontynuacja natarcia na bramkę Wasilkowa i prawdziwy festiwal rzutów rożnych w wykonaniu Legionovii. W 51. minucie bliski trafienia po uderzeniu głową był Daniel Choroś. W 66. minucie dość niespodziewanie swoją najlepszą okazję w tym meczu mieli goście. Paweł Błesznowski znajduje się jednak ostatnio w bardzo dobrej formie, co potwierdził w tej akcji, zapobiegając utracie gola. I wreszcie nadeszła 77. minuta. Bramka dla Legionovii! Autorem trafienia Patryk Szeliga, który na boisku pojawił się 9 minut wcześniej. W 90. minucie wynik meczu na 2:0 ustalił Patryk Koziara po pewnie wykonanym rzucie karnym.

Długo musieliśmy czekać na bramki w minioną sobotę. Przewaga Novii w tym spotkaniu była jednak bezdyskusyjna. Teraz pora na starcie lidera z v-ce liderem rozgrywek. Już jutro (26.09) podopieczni Michała Pirosa zmierzą się na wyjeździe z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Pierwszy gwizdek o godz. 16:00. Po zwycięstwo!

Legionovia Legionowo – KS Wasilków 2:0 (0:0)

Bramki: P. Szeliga (77′), P. Koziara (90′ – k)

Legionovia: Błesznowski – Kaczorowski, Choroś, Gibas, Barański, Karabin (84′ Bućko), Koziara, Kluska, Dąbrowski (68′ Szeliga), Bajdur (90′ Puchalski), Trubeha (90′ Lewandowski). Trener: Michał Piros.

KS Wasilków: Nowajczyk – Wysocki, Dąbrowski, Dudziński, Butkiewicz, Poduch (76′ Zieniewicz), Nasuto, Pasula, Jakimiuk, Panek, Rybakowski (78′ Kozłowski). Trener: Kamil Stanisławski.

Żółte kartki: Barański – Butkiewicz, Jakimiuk, Panek, Wysocki.

Sędzia: Rafał Michalak (Skierniewice).