Kapitan poprowadził do zwycięstwa

Legionovia Legionowo wygrała na wyjeździe z Rakowem Częstochowa 3:1 w ramach 10. Kolejki 2 Ligi Centralnej.

Pierwsza połowa

W pierwszej połowie to legionowianie mieli więcej do powiedzenia. Więcej sytuacji oraz koncentracja pozwoliła drużynie z Parkowej dobrze wejść w mecz i kontrolować przebieg spotkania. W 27 minucie spotkania Janusiński strzela bramkę, która daje prowadzenie Legionovii. Po nieudanych próbach strzału na bramkę rywala piłkę w polu karnym przejmuje Lewicki a ten podał do dobrze ustawionego Janusińskiego, który pewnie strzela do pustej bramki. Legionowianie do końca drugiej połowy mieli jeszcze parę dogodnych sytuacji, ale nie udało się ich wykorzystać. Piłkarze z Częstochowy mieli nie lada problem z dobrze ustawioną formacją defensywą Legionovii a najlepiej w niej spisywał się Kamil Dankowski, który niwelował wszystkie próby ataku gospodarzy. Sędzia nie doliczył ani minuty do pierwszej części spotkania.

Druga połowa

Legionovia zaczyna z przytupem, bo już w 49 minucie Miha Goropevsek strzela bramkę na 2:0. Stromecki zauważył dobrze ustawionego obrońcę Legionovii a ten pewnie uderza piłkę głową pakując ją do siatki rywala. Rakowianie próbują i nadal im nie wychodzi. Smyłek broni raz za razem strzały gospodarzy, co doprowadza to Częstochowian do frustracji. Podopieczni Jerzego Brzeczka próbowali nawet bez pośrednio z rzutu rożnego pokonać golkipera przyjezdnych, ale bramkarz pewnie łapie piłkę. W 81 minucie spotkania Pawlusiński strzela bramkę po bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego. Legionowianie jednak nie cofnęli się do obrony i zaatakowali rywali. Kapitan Legionovii, Sebastian Janusiński stanął oko w oko z bramkarzem gospodarzy i pewnie strzela swą drugą bramkę ustalając wynik spotkania.