Jubileusz nie przyniósł szczęścia

Legionovia Legionowo przegrała na własnym boisku z MKS Kluczbork 1:3. To szósta porażka z rzędu legionowskiej drużyny.

Legionowianie od początku spotkania chcieli zdominować przeciwnika i nie pozwolić, aby konstruowali dogodne sytuacje pod ich bramką. Niestety wszystko zakończyło się na próbach i już 6 minucie spotkania Swędrowski pokonuje Smyłka dając tym samym prowadzenie na Parkowej. Wszystko wskazywało na to, że znów Legionovia przegra swoje kolejne spotkanie z rządu pogrążając tym samym dobry start w rundzie wiosennej. Podopieczni Roberta Pevnika naciskają drużynę przyjezdną ciągłymi atakami, lecz skuteczność gospodarzy pozostawia wiele do życzenia. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:1 dla drużyny gości.

W kolejnej części gospodarze zaczęli zmotywowani przez sztab szkoleniowy do dalszej walki o upragniony remis a nawet o trzy punkty. Legionowianie nacierają, lecz mankamenty z poprzednich spotkań dają się we znaki drużynie. Z boiska musiał zejść Miha Goropevsek, który doznał kontuzji kciuka. W spotkaniu widać było brak kontuzjowanego Lazara Pavicia, który był ostoją legionowskiej pomocy. Po 57 minutach gry w polu karnym pada Szymon Lewicki a sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metro od bramki Rudnickiego. Do piłki podszedł rozgrywający swój setny mecz, Sebastian Janusiński, lecz jego strzał efektownie obronił bramkarz gości. Po tym nieudanym wykonaniu rzutu karnego nadzieja na korzystny wynik o dziwo, nie prysła. W 75 minucie Szymon Lewicki strzelił swoją trzecią bramkę w sezonie i to po raz 3 z główki dając remis, jak się potem okazało, chwilowy bo po 2 minutach znów MKS Kluczbork wygrywał na Parkowej po golu Nizołka. W doliczonym czasie gry Kominiak strzelił jeszcze bramkę samobójczą pogrążając zespół Legionovii.

Bramki: Swędrowski, Niziołek, (S) Kominiak – Lewicki

Legionovia Legionowo: Smyłek – Wieczorek, Goropevsek (79 Stromecki), Dankowski, Kołodziejski – Janusiński, Broniszewski (66 Ziąbski), Kominiak, Maciejewski (85 Czapa), Tlaga (54 Odunka) – Lewicki
Rezerwa: Waśków, Ziąbski, Stromecki, Odunka, Czapa, Tatara, Kovjenić.

MKS Kluczbork: Rudnicki – Orłowicz, Ganowicz, Gierak, Uszalewski, Nowacki (71 Arian), Grzegorzewski (90 Mikulski), Niziołek, Swędrowski, Reinhard (86 Komor), Burski (73 Kojder)
Rezerwa: Wnuk, Arian, Komor, Mikulski, Kojder

Sędziowie: Łukasz Śmietanka (Radom)