KS Legionovia Legionowo

Jest przełamanie! Zwycięstwo z Gryfem Wejherowo!

Legionovia Legionowo wygrała swoje spotkanie wyjazdowe z Gryfem Wejherowo 2:1. Bramki zdobyli Adam Imiela oraz Eryk Więdłocha.

Mecz rozpoczął się słabo. Zawodnicy Gryfu szybko wyszli na prowadzenie za sprawą gola Mateusza Majewskiego. Boisko na, którym przyszło grać obydwu drużynom było w opłakanym stanie. Piłka za każdym podaniem zatrzymywała się w błocie, które zgromadziło się na murawie. Gospodarze mieli jeszcze dwie okazje by podwyższyć wynik, lecz na szczęście legionowian żadna z nich nie skończyła się bramką. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Gryfa 1:0.

W drugiej odsłonie biało-żółto-czerwoni chcieli zakończyć passę porażek i zdobyć upragnione trzy punkty. Bramka wyrównująca padła w 65. minucie po fenomenalnym golu Adama Imieli. Wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów i legionowianie nie zbliżą się do miejsca, które daje spokojne utrzymanie w lidze. Eryk Więdłocha, który zmienił w 82. minucie strzelca pierwszej bramki po minucie od wejścia zdobył gola, które dało prowadzenie Legionovii. Prowadzenie udało się utrzymać do końca meczu. Podopieczni Siergieja Zajcewa zwyciężyli wyjazdowe spotkanie 2:1.

Następny mecz biało-żółto-czerwoni rozegrają u siebie z Bytovią Bytów. Spotkanie rozpocznie się w sobotę o godzinie 15:30.

Gryf Wejherowo – Legionovia Legionowo 1:2 (1:0)

Bramki: Adam Imiela, Eryk Więdłocha.

Legionovia: Paweł Błesznowski – Bartosz Gołaszewski, Rafał Zembrowski, Bartosz Waleńcik, Jonatan Straus, Kacper Będzieszak (46. Daniel Choroś) – Adam Imiela (82. Eryk Więdłocha), Patryk Koziara, Mateusz Małek, – Arkadiusz Gajewski (90. Kamil Wolski), Daniel Pietraszkiewicz (90. Miłosz Żbikowski)