Hokej przy Parkowej

Hokejowym wynikiem zakończył się pojedynek Legionovii z Gryfem Wejherowo. Ostatecznie to gospodarze pokonali gości z Kaszub 5:2. Było to spotkanie w ramach 30. kolejki II ligi.

Obie drużyny w przyszłym sezonie będą występować już na szczeblu trzecioligowym. Nie przeszkodziło im to jednak, aby stworzyć całkiem ciekawe widowisko. Od początku meczu to Novia przejęła inicjatywę i dość szybko potwierdziła swoją przewagę golem Mateusza Małka w 8. minucie gry. Gryf był bliski wyrównania w 33. minucie, gdy piłka trafiła w poprzeczkę po bardzo dobrym uderzeniu z rzutu wolnego Marcina Burkhardta. W doliczonym czasie I połowy na indywidualną i skuteczną akcję zdecydował się Andrzej Trubeha, podwyższając tym samym prowadzenie Legionovii na 2:0.

Kilka minut po gwizdku rozpoczynającym II część spotkania podopieczni Bogdana Jóźwiaka prowadzili już 3:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się bohater z Łodzi, czyli Karol Podliński. W 62. minucie nieporozumienie w szeregach obronnych gospodarzy wykorzystał Jakub Kwidziński i zrobiło się 3:1. Zaledwie 3 minuty później Novia była ponownie na 3-bramkowym prowadzeniu – ponownie za sprawą bramki Andrzeja Trubehy. W 77. minucie bardzo dobrą indywidualną akcję przeprowadził Nikodem Sroka i umieścił piłkę w bramce strzeżonej przez Pawła Błesznowskiego. Decydujący głos należał jednak do Legionovii. Na kilka minut przed końcem hat-tricka skompletował Andrzej Trubeha i przypieczętował okazałe zwycięstwo naszych ulubieńców.

W 31. kolejce Legionovia zmierzy się na wyjeździe z Bytovią Bytów. Ten mecz w sobotę (11.07) o godz. 18:00.

Legionovia Legionowo – Gryf Wejherowo 5:2 (2:0) Bramki: M. Małek (8′), A. Trubeha (45′, 65′, 86′), K. Podliński (51′) – J. Kwidziński (62′), N. Sroka (77′)

Legionovia: 33. Paweł Błesznowski – 4. Kacper Kaczorowski, 3. Rafał Zembrowski, 99. Daniel Choroś (40′, 5. Sebastian Weremko), 11. Piotr Maślanka – 16. Mateusz Małek (70′, 77. Jacek Lewandowski), 8. Oskar Koprowski, 7. Marcin Kluska (88′, 23. Maciej Sobota), 14. Patryk Koziara, 27. Andrzej Trubeha – 25. Karol Podliński (64′, 9. Michał Bajdur).

Gryf: 12. Wiesław Ferra – 5. Ryszard Lademann (46′, 16. Jakub Poręba), 6. Oskar Sikorski, 21. Jakub Pek, 18. Marcin Burkhardt, 13. Mariusz Sławek – 10. Rafał Jahn, 17. Dawid Pilarski (54′, 20. Jakub Kwidziński), 14. Jakub Godlewski (73′, 19. Nikodem Sroka), 8. Karol Baranowski – 7. Daniel Kwidziński (53′, 9. Kewin Przygoda).

Sędzia: Ewa Augustyn (Gdańsk)