KS Legionovia Legionowo

Emocjonujące spotkanie w Łowiczu. Remis na ciężkim terenie

W niedzielny poranek legionowianie wyruszyli do Łowicza by zmierzyć się z tamtejszym Pelikanem. Po bardzo emocjonującym spotkaniu, mecz zakończył się remisowym wynikiem 3:3.

Początek był wyrównany z lekką przewagą Legionovii. Mimo prób ataków ze strony gości, gospodarze strzelili pierwszą bramkę w 18. minucie meczu. Dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Michał Żółtowski, który zamykał całą akcje i wcisnął piłkę między słupek, a bramkarza Jakuba Stefaniaka. Po dwóch minutach legionowianie wyrównali po bramce Kacpra Górskiego, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym Pelikana. W 28. minucie Pelikan miał kolejny rzut rożny. Michał Adamczyk postanowił bezpośrednio zdobyć bramkę z tej pozycji i niestety dla przyjezdnych to mu się udało. Tym strzałem wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Legionovia podrażniona przebiegiem wydarzeń zaciekle atakowała bramkę rywala. W 44. minucie Eryk Więdłocha wykorzystał błąd bramkarza gości Mateusza Wlazłowskiego zdobywając tym samym bramkę, która ustaliła wynik pierwszej części meczu na 2:2.

Finalna część przyniosła wiele emocji, przeważnie negatywnych dla Legionovii. Po sześciu minutach od wznowienia gry stała się jedynie pozytywna rzecz w tej połowie. Kamil Wolski wyprowadził Legionovią na prowadzenie w tym meczu. Następnie wydawało się, że podopieczni Bartosza Tarachulskiego zdobędą kolejną bramkę na stadionie Pelikana. Mimo ciągłych ataków goście nie potrafili albo oddać celnego strzału w dogodnej pozycji lub zwyczajnie bramkarz gospodarzy z łatwością łapał piłkę po słabym strzale. W 81. minucie gospodarze wyrównali przebieg meczu. Po raz trzeci legionowianie stracili bramkę z rzutu rożnego. Kolejne dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Sebastian Szerszeń. Po tym golu emocje z trybun udzieliły się piłkarzom na boisku. Dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną ujrzeli Daniel Choroś oraz Patryk Koziara. Legionovia spotkanie kończyła w dziewiątkę. Ostatecznie wynikiem 3:3 zakończył się mecz z Pelikanem Łowicz.

Z powodu przełożonego meczu z rezerwami Legii na prośbę warszawiaków legionowianie nie rozegrają w ten weekend spotkania ligowego.

Pelikan Łowicz – Legionovia Legionowo 3:3 (2:2)

Bramki: 20′ Kacper Górski, 44′ Eryk Więdłocha, 52′ Kamil Wolski.

Legionovia: Jakub Stefaniak – Kacper Górski, Sebastian Weremko, Daniel Choroś, Kacper Będzieszak, Piotr Krawczyk (85′ Marcin Burkhardt), Patryk Koziara, Luka Janković, (70′ Konrad Zaklika) Jacek Lewandowski (77′ Grzegorz Mazurek), Kamil Wolski (82′ Patryk Paczuk).