Druzgocąca porażka ze Stalą. Sprowadzeni na ziemie

Legionovia w niedzielę o godzinie 17:00 podejmowała Stal Stalową Wolę. Był to bardzo ważny mecz w kontekście utrzymania się w 2 lidze. Niestety, nasza drużyna poległa ze „Stalówką” aż 3:0. Ta porażka niemal przypieczętowała spadek do czwartej klasy rozgrywkowej.

Pierwsza połowa spotkania rozpoczęła się fatalnie. Już w 16. minucie Bartosz Kowalczyk musiał wyjmować piłkę ze swojej siatki. Stal objęła wtedy prowadzenie po golu Andrzeja Trubeha. Gra naszej drużyny po stracie bramki nie poprawiła się. Ciągłe nieudane akcje oraz złe podania były mankamentem dla legionowskiego zespołu. W 30. minucie „Stalówka” zdobyła kolejną bramkę. Autorem trafienia był Adrian Gębalski, który tym samym ustalił wynik pierwszej części na 2:0.

Druga odsłona była nieco lepsza. Legionowianie szukali swoich szans, lecz nic niestety nie wychodziło. Widać było bezradność w Legionovii. Ten mecz miał być nadzieją i po ewentualnej wygranej losy utrzymania mogły być znowu do zrealizowania. Było jednak inaczej. Po nieudanych atakach Legionovii goście ruszyli z ofensywą. W 82. minucie drugą bramkę na swoje konto, a trzecią w ogólnym rozrachunku zdobył Trubeha. Te trafienie zarazem ustaliło wynik spotkania na 3:0. Legionovii pozostały jedynie minimalne matematyczne szanse na pozostanie w 2 lidze.

Następny mecz Legionovia Legionowo rozegra u siebie z Garbarnią Kraków. Spotkanie zostało zaplanowane na środę na godzinę 17:30. Serdecznie zapraszamy!

Legionovia Legionowo – Stal Stalowa Wola 0:3 (0:2)

Andrzej Trubeha 16, 82, Adrian Gębalski 30

Legionovia: Bartosz Kowalczyk – Mikołaj Grzelak, Bartosz Waleńcik, Klemen Nemanič, Wojciech Kalinowski – Gracjan Kuśmierek (46, Mateusz Leleno), 4. Tomasz Wojcinowicz (85, Konrad Trzmiel), Konrad Zaklika, Wojciech Szumilas (46, Luka Janković), 9. Eryk Więdłocha (64, Przemysław Rybkiewicz) – 8. Grzegorz Mazurek.