KS Legionovia Legionowo

Druga porażka w lidze. Pogoń lepsza o dwa trafienia

Legionowianie przegrali swoje drugie spotkanie ligowe. Pogoń Siedlce zdołała zdobyć trzy bramki, a gospodarze tylko jedną. Dzięki temu goście wygrali 3:1.

Na początku pierwszej połowy legionowianie przeważali. Częściej zjawiali się na połowie przeciwnika i przez dłuższy czas prowadzili grę. Nie potrafili jednak po raz kolejny udokumentować tej przewagi zdobyciem bramki. Goście tradycyjnie to wykorzystali. Po błędzie Konrada Zakliki, który niedokładnie podał do zawodnika z drużyny Pogoń przejęła piłkę po szybkiej akcji golą na 1:0 strzelił Maciej Firlej. Legionovia znów ruszyła do ataku by odrobić straty. Niestety po siedmiu minutach mieliśmy już 2:0. Dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Bartosz Brodziński. Pierwsza część zakończyła się wynikiem 2:0 dla Pogoni.

W drugiej odsłonie ponownie legionowianie ruszyli do ataku. Po pięciu minutach od wznowienia gry Karol Podliński wykorzystał doskonałe dośrodkowanie z rzutu rożnego od Patryka Koziary. Napastnik głową skierował piłkę do bramki dając na dzieje na korzystny rezultat. Niestety później działy się rzeczy, które ciężko zrozumieć. Najpierw Adam Imiela był ewidentnie faulowany w polu karnym przeciwników. Był dosłownie rozbierany przez zawodnika Pogoni (widoczne na zdjęciu). Sędziowie tego spotkania nie mieli jednak zamiaru odgwizdać przewinienia. Następnie bramkarz Pogoni Piotr Smołuch wleciał z piłką do własnej bramki. Sędziowie wciąż nie reagowali. Czara goryczy przelała się kiedy piłka po rozegraniu Pogoni wyszła poza linie boczną boczną. Wszyscy oprócz arbitrów widzieli, by piłka przekracza ją całym obwodem. Po nie odgwizdaniu owego zdarzenia wyszła akcja po której Siedlczanie podwyższyli wynik na 3:1. Gola strzelił wtedy po raz drugi Firleja. To podcięło skrzydła Legionovii, która przegrała spotkanie 1:3.

Następny mecz Legionovia rozegra u siebie z Garbarnią Kraków. Mecz zostanie rozegrany w sobotę o godzinie 17:00.

Legionovia Legionowo – Pogoń Siedlce 1:3 (0:2)

Legionovia: Jakub Stefaniak – Kacper Będzieszak, Bartosz Waleńcik, Daniel Choroś, Jonatan Straus – Kamil Wolski (46. Adam Imiela), Konrad Zaklika (46. Stanisław Wawrzynowicz), Luka Janković (73. Daniel Pietraszkiewicz), Patryk Koziara, Eryk Więdłocha, Karol Podliński (71. Arkadiusz Gajewski).