Bezbramkowy remis z Resovią

W ramach 28. kolejki II ligi Legionovia mierzyła się w sobotnie południe (27.06) na Stadionie Miejskim w Legionowie z Resovią. Zespół gości zajmował przed tą serią gier wysokie 4. miejsce. W rundzie jesiennej górą była ekipa z Rzeszowa, wygrywając na własnym boisku 3:0.

Pierwsza połowa spotkania była raczej wyrównana. Nieco większe posiadanie piłki mieli zawodnicy z Rzeszowa. To oni też częściej gościli na połowie i w okolicach pola karnego Novii. Żaden z ataków nie stanowił jednak bezpośredniego zagrożenia dla bramki strzeżonej przez Damiana Podleśnego. Najlepszą okazję po stronie gospodarzy miał Oskar Koprowski. Z jego uderzeniem z okolic „szesnastki” poradził sobie bramkarz Resovii.

Obraz gry w II połowie nie uległ większej zmianie. Choć tym razem więcej klarownych okazji do zdobycia gola było po stronie podopiecznych Bogdana Jóźwiaka. Bliscy umieszczenia piłki w siatce byli m.in. Karol Podliński i Mateusz Małek. Przyjezdni również mieli swoje sytuacje, ale ostatecznie nie zdołali przechylić szali na swoją korzyść. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Końcowy rezultat w pełni odzwierciedla to, co działo się w sobotę przy ul. Parkowej. Obie drużyny miały swoje szanse, lecz nie zdołały znaleźć drogi do bramki. Nasi ulubieńcy już w najbliższą środę udadzą się do Pruszkowa ne mecz derbowy ze Zniczem. Początek rywalizacji o godz. 17:00.

Legionovia Legionowo – Resovia 0-0

Legionovia: Damian Podleśny – Kacper Kaczorowski, Rafał Zembrowski, Andrzej Trubeha (75′ Kacper Będzieszak) – Oskar Koprowski, Karol Podliński, Patryk Kosiara, Michał Bajdur (46′ Mateusz Małek) – Marcin Kluska (88′ Konrad Zaklina), Daniel Choroś. Trener Bogdan Jóźwiak

Resovia: Marceli Zapytowski – Mateusz Geniec, Dawid Kubowicz, Konrad Domoń, Radosław Adamski – Grzegorz Płatek (67′ Daniel Świderski), Szymon Kaliniec, Bartłomiej Wasiluk, Szymon Feret (82′ Karol Twardowski), Adrian Dziubiński (59′ Mateusz Kantor) – Hubert Antkowiak. Trener Szymon Grabowski

Żółte kartki: Zembrowski, Trubeha – Kubowicz

Sędzia: Konrad Aluszyk (Toruń)