Awans jest nasz! Wracamy do 2 ligi! (PODSUMOWANIE)

Legionovia Legionowo wygrała ostatnie spotkanie w tym sezonie. Na własnym boisku pokonali Znicz Białą Piskę 4:2. Tym samym przypieczętowali awans do 2 ligi!

Mecz rozpoczął się wyrównanie. Pierwszą okazję mieli goście, którzy już w 11. minucie wyszli na prowadzenie. Radość gości nie trwała długo bowiem w 24. minucie Kamil Wolski po świetnej akcji Eryka Więdłochy zdobył bramkę wyrównującą. Dwie minuty później Piotr Krawczyk podał do dobrze ustawionego Wolskiego.

Napastnik zdobył swoją drugą bramkę tym samym wyprowadzając Legionovię na prowadzenie. Arbiter spotkania w 38. minucie podyktował rzut karny dla podopiecznych Marcina Sasala. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł niezawodny Piotr Krawczyk. Zawodnik bez problemu pokonał bramkarza Znicza tym samym ustalając wynik pierwszej części na 3:1.

W drugiej połowie gra nieco się uspokoiła. Legionowianie chcieli utrzymać wynik do końca meczu szukając w między czasie swoich szans. W 68. minucie Piotr Krawczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Najlepszy strzelec Legionovii oraz wicelider klasyfikacji króla strzelców pewnie wykończył akcje zdobywając czwartą bramkę dla biało-żółto-czerwonych.

Spotkanie dobiegało końca, a gospodarze już szykowali się do pomeczowej fety. Goście zdołali zdobyć jeszcze drugą bramkę pocieszenia, lecz nie miała ona znaczenia. Arbiter przy stanie 4:2 zakończył widowisko.

Tak o to zakończył się wspaniały sezon Legionovii. Ostatecznie zajęliśmy 1 miejsce w lidze. Uzbieraliśmy na swoje konto 79 punktów wygrywając czternaście spotkań z rzędu! Było wiele wspaniałych chwil oraz emocji. Drużyna wielokrotnie pokazała, że należy grać do końca. Ambicja, zaangażowanie, wola walki, współpraca to główne elementy tego sukcesu.

Podziękowania należą się przede wszystkim piłkarzom oraz sztabowi szkoleniowemu. Słowa uznania należy się również zarządowi Legionovii, który nieustannie wspierał zespół w najtrudniejszych chwilach i był z nimi gdy odnosili największe sukcesy.

Widzimy się już w pod koniec lipca gdzie podejmiemy Skrę Częstochowa! LEGIONOVIA W 2 LIDZE!!

Legionovia Legionowo – Znicz Biała Piska 4:2 (3:1)

Bramki: 2x Kamil Wolski, x2 Piotr Krawczyk.

Legionovia: Jakub Stefaniak – Jakub Kabala (66. Kacper Górski), Rafał Zembrowski, Konrad Zaklika (60. Jacek Lewandowski, 72. Jakub Karabin), Eryk Więdłocha, Patryk Koziara, Kamil Wolski (60. Marcin Burkhardt), Luka Janković, Piotr Krawczyk, Kacper Będzieszak, Daniel Choroś.