Legionovia Legionowo wygrała z Olimpią Zambrów 3:2 mimo, że na początku spotkania przegrywała 0:2. Lider wciąż w Legionowie!

Mecz rozpoczął się lepiej dla Olimpii, która już w w 18. minucie zdobyła bramkę. Rzut karny dla gości z Zambrowa zdobył Łukasz Grzybowski. Legionowianie próbowali wyrównać, lecz skutecznie grająca obrona gości nie pozwalała na wykończenie akcji. Legionovia grała, a Zambrów strzelał. Tak w skrócie można opisać te część meczu. W 30. minucie Olimpia podwyższyła prowadzenie po bramce Michała Zarembskiego. Mimo wszystko udało się zdobyć bramkę kontaktową w ostatniej minucie pierwszej odsłony. Dobrym strzałem popisał się wtedy niezawodny Eryk Więdłocha. Po pierwszej połowie Legionovia przegrywała już tylko 1:2.

Finalna odsłona zaczęła się mocnymi atakami Novii. Mimo wszystko arbiter nie oszczędzał zawodników w tym meczu. Po wielu decyzjach trójki sędziowskiej wdały się emocje w jednej jak i w drugiej drużynie. Mimo wszystko najbardziej ucierpieli gospodarze.. dokładniej mówiąc jedynie oni. Arbiter po dyskusji słownej ukarał Karola Podlińskiego czerwoną kartką, a następnie wyrzucił trenera Marcina Sasala na trybuny. Wszystko zapowiadało na porażkę w tym meczu i utratę lidera.

Legionowianie jednak pokazali hart ducha i zaangażowanie nie mówiąc już o ambicji. Bramkę wyrównującą zdobył w 79. minucie Patryk Paczuk. Lider po tym remisie był pewny, lecz zawodnicy nie mieli zamiaru trafić punktów. W 82. minucie sędzia główny podyktował rzut karny dla Legionovii. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Piotr Krawczyk. Zawodnik pewnym strzałem pokonał bramkarza i zdobył swoją 15 bramkę w ligowych rozgrywkach! Legionovia wygrała emocjonujące spotkanie 3:2!

Następny mecz Legionovia rozegra na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę o godzinie 11:00.

Legionovia Legionowo – Olimpia Zambrów 3:2 (0:2)

Bramki: Eryk Więdłocha, Patryk Paczuk, Piotr Krawczyk.

Legionovia: Jakub Stefaniak – Jakub Kabala (70′ Patryk Paczuk), Rafał Zembrowski, Konrad Zaklika, Eryk Więdłocha (90′ Kacper Górski), Karol Podliński, Patryk Koziara, Luka Janković, Piotr Krawczyk (86′ Kamil Wolski), Kacper Będzieszak, Daniel Choroś.