2 Liga: Sobotni pogrom Legionovii

Legionovia Legionowo wygrała na własnym stadionie z Limanovią Limanowa 3:0. To najmniejszy wymiar kary ze strony drużyny z Parkowej.

Już w 9 minucie pierwszej połowy spotkania legionowianie mieli sytuacje do zdobycia bramki. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Odunka, lecz jego uderzenie zdołał obronić bramkarz gości. Trzy minuty potem Legionovia wychodzi na prowadzenie po strzale z ostrego kąta Dankowski pakuje piłkę do siatki rywala. W 17 minucie szanse na podwyższenia wyniku miał Szymon Lewicki, lecz napastnik nie strzelił swojej pierwszej bramki w tym sezonie. Pod koniec pierwszej części spotkania kolejną sytuacje miał znów Szymon Lewicki, ale zawodnik miał w tym meczu potwornego pecha uderzając z trzech metrów prosto w słupek.

Dominacja

Druga połowa spotkania rozpoczęła się kolejną 100% szansą dla Legionovii a w roli głównej znów napastnik Lewicki. W sytuacji sam na sam, bramkarz skrócił kąt i bronią strzał. W 62 minucie wbiegł w pole karne, dostał podanie od kolegi z drużyny i pewnym strzałem pokonał bramkarza Limanovii. Piłkarze Legionovii pewnie kontrolują przebieg spotkania nie dając zawodnikom drużyny przeciwnej metra przestrzeni niwelując skutecznie zagrożenie. Legionowianie oddali jeszcze parę strzał, które mogły zakończyć się bramką, ale trzeba przyznać, że mimo puszczonych bramek bramkarz gości spisywał się bardzo dobrze. W doliczonym czasie gry drugiej połowy Kołodziejczak strzela bramkę na 3:0 i ustala wynik spotkania.

Wyszkolenie kondycyjne zaważyło w dzisiejszym spotkaniu. Legionovia po tym zwycięstwie zajmuje obecnie 11 miejsce w tabeli II Ligi Centralnej.

Bramki: 12. Dankowski, 62. Czapa, 90. Maciejewski

Kartki:   35. Wieczorek (LGN), 37. Czapa (LGN), 41. Stromecki (LGN), 65. Pavic (LGN), 88. Lewicki (LGN) – 68. Skiba (LIM)

Legionovia Legionowo: Smyłek, Wieczorek, Dankowski, Goropevsek, Kołodziejski, Stromecki, Pavić, Odunka, Ziąbski, Czapa, Lewicki
Rezerwowi: Waśków, Goliński, Janusiński, Tlaga, Maciejewski, Zaniewski, Wolski

Limanovia Limanowa: Sotnicki, Niechciał, Kulewicz, Urbański, Majcher, Piwowarczyk, Mysiak, Zawadzki, Gryźlak, Skiba, Chmiest
Rezerwowi: Rozalski, Hudecki, Pietras, Serafin, Komorek, Krowczyński, Waksymudzki

Sędziowie: Tomasz Tobiański (Gdańsk)