KS Legionovia Legionowo

Zwycięski roller coaster w Aleksandrowie Łódzkim. Sokół – Legionovia 3:4 [Bramki]

W minioną niedzielę w samo południe Legionovia rywalizowała na wyjeździe z Sokołem Aleksandrów Łódzki. W tym szalonym meczu padło aż 7 goli. Ostatecznie po ciężkim boju Novia odniosła bardzo cenne zwycięstwo 4:3!

Pierwsza połowa była tylko preludium do tego, co miało się wydarzyć w drugiej części potyczki. W 30. minucie gospodarze otworzyli wynik za sprawą bardzo ładnego trafienia z dystansu Jakuba Zagórskiego. Podopieczni trenera Pirosa odpowiedzieli nieco ponad 10 minut później, gdy piłkę w siatce po dośrodkowaniu z prawej strony umieścił Bartosz Mroczek. Do przerwy 1:1.

Już 4 minuty po zmianie stron legionowianie wyszli na prowadzenie. Kapitalną bramką w stylu „stadiony świata” popisał się Dariusz Zjawiński. Sokół nie załamał się takim obrotem spraw i po chwili doprowadził do remisu. Na listę strzelców wpisał się Michał Góral. W 70. minucie na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Konrad Zaklika. Efekt? Gol i ponowne prowadzenie Legionovii! Kilka minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego nasi ulubieńcy wyprowadzili jeszcze jeden skuteczny cios. Michał Bajdur podwyższył na 4:2. Gdy wydawało się, że biało-żółto-czerwoni dowiozą do końca bezpieczną przewagę, gospodarze w doliczonym czasie gry zdobyli jeszcze bramkę kontaktową. Jej autorem Kacper Dziuba. Na więcej Sokołowi nie starczyło jednak czasu. Uff! Trzy punkty pojechały do Legionowa!

W następnej kolejce Legionovia zmierzy się u siebie z KS Kutno. To spotkanie już w najbliższą sobotę 28 sierpnia o godz. 17:00. Bilety do nabycia w kasach w dniu meczu (cena 15 zł). Transmisję na żywo przeprowadzi oczywiście tv.nsk.pl – Telewizja NSK.

#NoviaDawaj

Sokół Aleksandrów Łódzki – Legionovia Legionowo 3:4 (1:1)

Bramki: J. Zagórski (30′), M. Góral (53′), K. Dziuba (90′) – B. Mroczek (42′), D. Zjawiński (49′), K. Zaklika (70′), M. Bajdur (88′)

Sokół: Polit – Dziuba, Bartosiński, Woźniczak – Zagórski (72′ Pałgan), Przybycień, Dubenkov (72′ Sobociński), Tazbir (46′ Dydak), Dziuba – Horoszkiewicz (58′ Król), Góral (82′ Pióro). Trener: Damian Gamus.

Legionovia: Krzywański – Waszkiewicz, Bujak, Wojdyga (84′ Barański), Kaczorowski, Zaklika, Koziara, Bajdur (90′ Karabin), Mroczek (90′ Sonnenberg), Zjawiński (84′ Szerszeń), Papazjan (67′ Dobrogost). Trener: Michał Piros.

Żółte kartki: Sobociński – Mroczek, Zaklika, Koziara, Dobrogost.

Sędzia: Przemysław Mielczarek (Kluczbork).