Zwycięski powrót. Legionovia – Jagiellonia II 2:1

Legionovia pokonała w zaległym spotkaniu 17. kolejki III ligi rezerwy Jagiellonii Białystok 2:1.

Mecz nie mógł się lepiej ułożyć dla podopiecznych trenera Pirosa. Już w 6. minucie gry piłka zatrzepotała w siatce po fantastycznym uderzeniu z dystansu Patryka Koziary. Wynik do przerwy mógł być bardziej okazały, bowiem doskonałych szans do podwyższenia prowadzenia nie wykorzystali Bartosz Mroczek czy Marcin Kluska.

Druga połowa rozpoczęła się równie wyśmienicie co pierwsza część rywalizacji. W 50. minucie piłkę do siatki skierował Dariusz Zjawiński i było już 2:0 dla Novii. Goście odpowiedzieli kwadrans później trafieniem kontaktowym Huberta Matrasa. Dobrą okazję na ustalenie rezultatu miał jeszcze Marcin Kluska, ale piłka po rykoszecie trafiła w poprzeczkę bramki białostoczan.

Gospodarze byli w tym starciu zespołem lepszym. Nie brakowało też sytuacji do tego, aby zwycięstwo było bardziej efektowne. Dzięki wczorajszej wygranej Legionovia zrównała się punktami w tabeli z zajmującym 5. miejsce Zniczem Biała Piska (33 pkt.). W następną sobotę do Legionowa zawita GKS Wikielec. Pierwszy gwizdek o godz. 14:00.

Legionovia Legionowo – Jagiellonia II Białystok 2:1 (1:0)

Bramki: P. Koziara (6′), D. Zjawiński (50′) – H. Matras (66′)

Legionovia: Krzywański – Kaczorowski, Bujak, Choroś, Barański, Koziara, Zjawiński (83′ Dobrogost), Kluska, Bajdur, Mroczek (90′ Karabin), Trubeha (90′ Papazjan). Trener: Michał Piros.

Jagiellonia II: Gostomski – Huczko (60′ Jarmołowicz), Czerech, Majsterek (86′ Kosikowski), Płoszkiewicz, Karpiński, Nawrocki, Twarowski (60′ Wasilewski), Matus, Sakowicz (72′ Maciejuk), Matras (86′ Żarejko). Trener: Wojciech Kobeszko.

Żółte kartki: Kluska – Czerech, Wasilewski.

Sędzia: Rafał Michalak (ŁZPN).