Trzy punkty zostały w Legionowie! Legionovia – KS Kutno 2:1

W spotkaniu 13. kolejki III ligi Legionovia pokonała na własnym boisku KS Kutno 2:1. Było to niezwykle cenne zwycięstwo podopiecznych trenera Pirosa w kontekście walki o górną „ósemkę”.

Novia objęła prowadzenie w 21. minucie gry. Kapitalnym trafieniem zza pola karnego w lewy górny róg bramki popisał się Andrzej Trubeha. Goście wyrównali tuż przed przerwą po bardzo ładnej akcji duetu Kacela-Dynel. Druga część meczu to wyraźna przewaga gospodarzy. Przez długi czas nie potrafili jednak udokumentować dobrej gry kolejną bramką. Swoich szans nie wykorzystali m.in. Andrzej Trubeha czy Patryk Koziara, po którego uderzeniu piłka trafiła w poprzeczkę. Przyjezdni najlepszą okazję do wyrównania mieli w 86. minucie rywalizacji. Sytuacji sam na sam z Pawłem Błesznowskim nie wykorzystał Adrian Kralkowski. Dwie minuty później piłkę do siatki, po zamieszaniu w polu karnym drużyny gości, skierował z kolei Mikołaj Gibas. Trzy punkty zostały w Legionowie!

Piłkarze Legionovii rozegrali bardzo dobre spotkanie i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Przed naszymi ulubieńcami teraz kolejne wyzwanie, czyli wyjazdowe starcie z Olimpią Zambrów. Ten mecz w najbliższą sobotę (07.11) o godz. 13:00.

Legionovia Legionowo – KS Kutno 2:1 (1:1)

Bramki: A. Trubeha (21′), M. Gibas (88′) – Ł. Dynel (44′)

Legionovia: Błesznowski – Kaczorowski, Gibas, Choroś, Barański, Karabin (70′ Lewandowski), Koziara, Kluska, Dobrogost (71′ Mich), Bajdur (90′ Kowalski), Trubeha. Trener: Michał Piros.

KS Kutno: Szelong – Sadziński (63′ Kralkowski), Kowalczyk, Rokosz, Szczytniewski (70′ Klepacki), Kasperkiewicz, Dąbrowski, Wielgus, Świątkiewicz (63′ Telestak), Kacela (70′ Szczepański), Dynel. Trener: Dominik Tomczak.

Żółte kartki: Bajdur – Dynel, Kowalczyk, Szczytniewski.

Sędzia: Dawid Wiśniewski (WMZPN).