Trzecie kolejne zwycięstwo! Pelikan – Legionovia 1:2

W minioną niedzielę Legionovia pokonała na wyjeździe Pelikan Łowicz 2:1. Była to trzecia kolejna wygrana podopiecznych trenera Pirosa.

Novia przystępowała do niedzielnej potyczki bez pauzującego za żółte kartki Andrzeja Trubehy. Pierwsza połowa spotkania to typowy mecz walki, jakby powiedział klasyk. Obie drużyny miały swoje szanse, lecz nie były to sytuacje bezpośrednio zagrażające bramce przeciwnika. To gospodarze jednak schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem. W ostatniej akcji pierwszej części gry do siatki głową trafił Krystian Białas.

Legionowianie zareagowali w najlepszy możliwy sposób i już na początku drugiej połowy odpowiedzieli golem wyrównującym. W 52. minucie rywalizacji bramkarza gospodarzy precyzyjnym strzałem pokonał Dariusz Zjawiński, wykorzystując idealne dośrodkowanie z rzutu wolnego Patryka Koziary. Nasi ulubieńcy nie zamierzali zwalniać tempa, co przyniosło efekt w 77. minucie. Faulowany w polu karnym był Koziara, a „jedenastkę” na bramkę dającą prowadzenie zamienił Marcin Kluska. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Pelikan postawił trudne warunki, zwłaszcza w pierwszej części gry, i była to bez wątpienia najcięższa przeprawa dla ekipy trenera Pirosa po przerwie zimowej. Ale to właśnie takie zwycięstwa jeszcze bardziej scalają drużynę i cieszą szczególnie, zwłaszcza że stan murawy i warunki atmosferyczne także nie rozpieszczały zawodników obu zespołów. Dzięki tej wygranej Novia umocniła się na 2. miejscu w tabeli z dorobkiem 39 punktów na koncie. W najbliższą sobotę ostatnia kolejka rundy zasadniczej i starcie z Błonianką Błonie. Pierwszy gwizdek o godz. 15:00 na Stadionie Miejskim w Legionowie.

Pelikan Łowicz – Legionovia Legionowo 1:2 (1:0)

Bramki: K. Białas (45′) – D. Zjawiński (52′), M. Kluska (77′ – k)

Pelikan: Niemira – Żółtowski, Tkacz, Rutkowski, Lisowski, Pomianowski, Wardzyński (80′ Kruk), Piekarski, Jóźwiak (66′ Kozieł), Białas, Kieplin. Trener: Mykoła Dremluk.

Legionovia: Krzywański – Kaczorowski, Bujak, Choroś, Barański, Koziara, Zjawiński, Kluska, Bajdur (90′ Lewandowski), Mroczek (90′ Karabin), Papazjan (67′ Dobrogost). Trener: Michał Piros.

Żółte kartki: Lisowski, Żółtowski, Piekarski, Wardzyński – Barański, Koziara, Bajdur.

Sędzia: Karol Sokół (Białystok).