Trójka do zera! Legionovia – GKS Wikielec 3:0

W spotkaniu 19. kolejki III ligi Legionovia pokonała na własnym boisku GKS Wikielec 3:0.

Podobnie jak przed tygodniem podopieczni trenera Pirosa rozpoczęli rywalizację z „wysokiego C”, obejmując prowadzenie już w 11. minucie. Bardzo ładnym uderzeniem z „szesnastki” w prawy dolny róg bramki popisał się Michał Bajdur. Umiejętnie w tej sytuacji zachował się również Andrzej Trubeha, przyjmując niełatwą piłkę i zagrywając ją do lepiej ustawionego kolegi. Akcja z 26. minuty to z kolei prawdziwy popis i znak firmowy napastnika Legionovii. Trubeha opanował futbolówkę w okolicy 30. metra i popędził z nią w stronę pola karnego. Efekt? Gol „stadiony świata” po kapitalnym uderzeniu z 20. metra w prawy górny róg. Do przerwy 2:0 dla gospodarzy.

Początek drugiej połowy przyniósł kolejne trafienie dla legionowian. W 52. minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Trubeha, wykorzystując perfekcyjne dośrodkowanie z rzutu wolnego Michała Bajdura. Po precyzyjnym uderzeniu głową bramkarz drużyny gości musiał raz jeszcze wyciągnąć piłkę z siatki. Świetną okazję na podwyższenie prowadzenia miał jeszcze pod koniec gry Dariusz Zjawiński, ale tym razem „Zjawa” chybił celu.

Sobotnie starcie to totalna dominacja i bardzo dobra gra Legionovii. Gospodarze byli lepsi od GKS-u pod każdym względem. Dzięki temu zwycięstwu Novia awansowała na II miejsce w tabeli i zapewniła sobie grę w grupie mistrzowskiej. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostały jeszcze 2 kolejki. Za tydzień nasi ulubieńcy udadzą się do Łowicza na mecz z Pelikanem. Pierwszy gwizdek w niedzielę 21 marca o godz. 11:15.

Legionovia Legionowo – GKS Wikielec 3:0 (2:0)

Bramki: M. Bajdur (11′), A. Trubeha (26′, 52′)

Legionovia: Krzywański – Kaczorowski, Bujak, Choroś, Barański (82′ Karabin), Koziara, Zjawiński, Kluska (82′ Lewandowski), Bajdur (74′ Turkowski), Mroczek (66′ Dobrogost), Trubeha (74′ Papazjan). Trener: Michał Piros.

GKS Wikielec: Wojno – Jajkowski, Kacperek, Otręba, Korzeniewski (74′ Serbintowicz), Cistowski (46′ Wójcik), Jankowski, Szypulski, Suchocki (46′ Grzybowski), Rosoliński (74′ Wacławski), Bartkowski (80′ Sobociński). Trener: Wojciech Tarnowski.

Żółte kartki: Trubeha, Zjawiński – Kacperek, Bartkowski, Szypulski.

Sędzia: Andrzej Mścichowski (Białystok).