Szlagier na remis. Legionovia – Polonia 1:1 [Bramki, Tabela]

W szlagierowym starciu 18. kolejki III ligi Legionovia zremisowała u siebie z Polonią Warszawa 1:1.

Mecz stał na naprawdę wysokim poziomie i mógł się podobać postronnym obserwatorom. Obie drużyny stworzyły sobie sporo sytuacji do zdobycia gola. W 28. minucie na prowadzenie wyszli legionowianie. Po dośrodkowaniu z lewej strony tor lotu piłki źle obliczył bramkarz Czarnych Koszul, Michał Brudnicki. Bartosz Mroczek uderzeniem głową umieścił futbolówkę w siatce. Do przerwy 1:0 dla naszych ulubieńców.

W drugiej połowie goście ruszyli do odrabiania strat. Piłkę z linii bramkowej wybił chociażby Karol Barański. Kilka chwil później Polonia dopięła swego. Na strzał z dystansu zdecydował się Marcin Pieńkowski, czym zaskoczył golkipera biało-żółto-czerwonych, Jana Krzywańskiego. Novia w samej końcówce mogła jeszcze przechylić szalę na swoją korzyść po bardzo dobrej indywidualnej akcji i uderzeniu Mroczka. Nasz skrzydłowy był zdecydowanie jedną z najjaśniejszych postaci tego widowiska.

Co oznacza ten remis? W czołówce praktycznie status quo – Legionovia wciąż przewodzi stawce (link do tabeli poniżej). Przewaga nad wiceliderem ze Skierniewic wzrosła do 2 punktów, dzięki niespodziewanej porażce Unii z Wissą Szczuczyn. Przed podopiecznymi Michała Pirosa w tym roku jeszcze 2 wyjazdowe spotkania. W najbliższą sobotę 20 listopada mecz z Błonianką Błonie o godz. 13:00. W kolejną niedzielę natomiast wyprawa do Białegostoku na potyczkę z rezerwami Jagiellonii.