Słodko-gorzki dwumecz

Piłkarze Legionovii mają za sobą mini-maraton 2 meczów wyjazdowych w ciągu 3 dni. Bilans? Zwycięstwo i porażka.

W środę podopieczni Michała Pirosa udali się do Grodziska Mazowieckiego na zaległe spotkanie z rezerwami Legii Warszawa. Novia była w tym pojedynku lepszą drużyną i zasłużenie wygrała 1:0 po trafieniu Daniela Chorosia.

Sobotnie starcie z Unią Skierniewice natomiast nie zakończyło się już po myśli naszych ulubieńców. Wynik 1:1 do przerwy pozwalał myśleć optymistycznie o korzystnym wyniku końcowym, jednak II połowa przebiegła ostatecznie pod dyktando gospodarzy. Unia pokonała Legionovię 4:2.

Po 12 rozegranych kolejkach legionowianie plasują się na 8. pozycji z dorobkiem 21 punktów. Jest to ostatnie bezpieczne miejsce gwarantujące grę w grupie mistrzowskiej. Kolejny mecz już w sobotę, 31 października. Do Legionowa zawita wówczas KS Kutno. Pierwszy gwizdek o godz. 13:30.

Legia II Warszawa – Legionovia Legionowo 0:1 (0:1)

Bramki: D. Choroś (30′)

Legia II: Kowynia – Niski (68′ Wojtysiak), Macenko, Pruchnik, Kwiatkowski, Cichocki (46′ Cielemęcki), Waniek (46′ Włodarczyk), Kurowski, Kwietniewski (68′ Ciepiela), Skibicki, Warchoł. Trener: Tomasz Sokołowski.

Legionovia: Błesznowski – Kaczorowski, Gibas, Worach, Dąbrowski, Karabin (90′ Lewandowski), Bućko (75′ Dobrogost), Choroś, Bajdur, Kowalski (70′ Mich), Trubeha. Trener: Michał Piros.

Żółte kartki: Kwietniewski, Macenko, Wojtysiak – Karabin, Kowalski.

Sędzia: Rafał Michalak (Skierniewice).

Unia Skierniewice – Legionovia Legionowo 4:2 (1:1)

Bramki: R. Kowalczyk (10′, 60′), P. Czarnecki (53′ – k), P. Kłąb (83′) – B. Dąbrowski (29′), Gol sam. (85′)

Unia: Brudnicki – Dudziński, Czarnecki, Stępień, Makuch, Łojszczyk, Dzięgielewski (60′ Kudriawcew), Pieńkowski, K. Kowalczyk, Karasek, R. Kowalczyk (79′ Kłąb). Trener: Rafał Smalec.

Legionovia: Błesznowski – Kaczorowski, Choroś, Gibas, Barański, Karabin (75′ Kowalski), Koziara, Kluska, Dąbrowski (46′ Mich), Bajdur, Trubeha. Trener: Michał Piros.

Żółte kartki: Choroś, Trubeha (Legionovia).

Sędzia: Mateusz Korneluk (Olsztyn).