Przełamanie! Pogoń Grodzisk Maz. – Legionovia 0:1

W zaległym spotkaniu 1. kolejki III ligi Legionovia pokonała w Grodzisku Mazowieckim tamtejszą Pogoń 1:0. Gola na wagę 3 pkt. zdobył Marcin Kluska.

Legionowianie przystąpili do środowej potyczki z mocnym postanowieniem poprawy po nieudanym początku sezonu. I faktycznie było to widać na boisku. Podopieczni Michała Pirosa wykazali się większą determinacją i wolą walki niż w derbowym starciu ze Świtem. Początek spotkania był dość wyrównany. Z czasem zarysowywała się niewielka przewaga gospodarzy. W I połowie nie oglądaliśmy jednak goli.

Na początku II części rywalizacji jedna z nielicznych kontr Legionovii przyniosła upragnioną bramkę. W 52. minucie piłkę w siatce po precyzyjnym uderzeniu umieścił Marcin Kluska. Od tamtego momentu biało-żółto-czerwoni skupili się na działaniach defensywnych. Trzeba uczciwie przyznać, że gospodarzom brakowało też trochę szczęścia, gdy piłka trafiała w słupek lub poprzeczkę. Fantastycznie dysponowany był jednak także bramkarz Novii, Paweł Błesznowski. Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie i to Legionovia zgarnęła bardzo cenne 3 pkt.

Naszym ulubieńcom niewątpliwie należą się brawa za środowe starcie. Wygrana na trudnym terenie zawsze cieszy. Kolejne spotkanie Legionovia rozegra już w najbliższą sobotę w Elblągu z Concordią. Pierwszy gwizdek o godz. 17:00.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – KS Legionovia Legionowo 0:1 (0:0)

Bramki: M. Kluska (52′)

Pogoń: Przyrowski – Maślanka, Zembrowski (69′ Krajewski), Łoś, Broniarek, Lisowski (80′ Gzieło), Kobiera, Kołaczek, Jaroń (62′ Grabowski), Szymański (62′ Wrzesiński ), Strzałkowski.

Legionovia: Błesznowski – Kaczorowski, Kluska, Bajdur (83′ Kowalski), Koziara, Mich (45′ Karabin), Turkowski (45′ Dąbrowski), Barański, Worach, Trubeha, Choroś.

Żółte kartki: Kołaczek – Kluska, Karabin.

Sędzia: Tomasz Lewandowski (Piotrków Trybunalski).