Przegrywamy z „Traktorkami”. Legionovia – Ursus 2:3 [Bramki]

W rozgrywanym w minioną środę spotkaniu 3. kolejki III ligi Legionovia przegrała niestety na własnym boisku z Ursusem Warszawa 3:2.

Goście od samego początku prezentowali wysoką intensywność i chcieli narzucić swój styl gry. Ursus objął prowadzenie w 29. minucie rywalizacji po strzale Patryka Kamińskiego. Legionovia odpowiedziała już 3 minuty później, gdy piłka zatrzepotała w siatce po uderzeniu Kacpra Kaczorowskiego. Gol został jednak zapisany jako trafienie samobójcze jednego z zawodników drużyny gości. Do przerwy 1:1.

W drugą połowę zdecydowanie lepiej „weszli” przyjezdni z Warszawy. W 53. minucie świetną indywidualną akcją popisał się Michał Strzałkowski i posłał futbolówkę w długi róg bramki. Kilka minut później „Traktorki” podwyższyły rezultat na 3:1 dzięki drugiemu trafieniu Strzałkowskiego. Riposta Novii nadeszła już po 60 sekundach. Piotr Dobrogost bardzo ładnym precyzyjnym uderzeniem sprzed pola karnego pokonał bramkarza przeciwników. Do ostatniego gwizdka pozostawało zatem jeszcze pół godziny, ale naszym ulubieńcom nie udało się niestety odwrócić losów rywalizacji.

Szansa na rehabilitację i powrót na zwycięską ścieżkę już w najbliższą niedzielę. Biało-żółto-czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Początek meczu w samo południe.

#NoviaDawaj

Legionovia Legionowo – Ursus Warszawa 2:3 (1:1)

Bramki: Gol samobójczy (32′), P. Dobrogost (60′) – P. Kamiński (29′), M. Strzałkowski (53′, 59′)

Legionovia: Krzywański – Waszkiewicz, Budek, Wojdyga – Kaczorowski, Zaklika, Koziara, Dobrogost, Mroczek – Bajdur, Zjawiński. Weszli: Papazjan, Sonnenberg, Szerszeń, Smuga, Barański. Trener: Michał Piros.

Ursus: Szajewski – Górecki, Jurczyński, Czarnecki, Buczkowski, Wardzyński, Prusinowski, Tarnowski, Kamiński, Neuman, Strzałkowski. Weszli: Bernacik, Dziełak, Muszyński. Trener: Bogdan Jóźwiak.

Żółte kartki: Budek, Wojdyga, Koziara – Prusinowski.

Sędzia: Paweł Kostko (Białystok).