Porażka z liderem. Pogoń – Legionovia 1:0

W meczu na szczycie III ligi Legionovia przegrała na wyjeździe z liderem z Grodziska Mazowieckiego 1:0. Była to pierwsza porażka podopiecznych trenera Pirosa w tym roku po świetnej serii 5 zwycięstw z rzędu.

Strata do Pogoni wynosiła przed tą kolejką 5 punktów. Nadarzyła się zatem idealna okazja, by zmniejszyć dystans do ekipy trenera Chrobaka. Pierwsze 45 minut było bardzo wyrównane. Obie drużyny z należytym szacunkiem podeszły do sobotniego spotkania i były skupione przede wszystkim na tym, by nie popełnić błędów w defensywie. Stąd też stosunkowo niewiele działo się pod bramkami jednego i drugiego zespołu. Do przerwy bez bramek.

Po zmianie stron stopniową przewagę zyskiwali gospodarze. Przyniosło to efekt już w 55. minucie gry, gdy piłkę do siatki skierował Michał Wrzesiński. Novia próbowała odwrócić losy rywalizacji, atakując większą liczbą graczy, przez co narażała się na groźne kontry przeciwników. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i Pogoń mogła dopisać do swojego dorobku punktowego kolejne 3 oczka.

Mimo porażki Legionovia wciąż zasiada na fotelu wicelidera z 45 punktami na koncie. Strata do drużyny z Grodziska zwiększyła się do 8 oczek. Do końca rozgrywek pozostaje jednak jeszcze 12 kolejek. Już w najbliższą niedzielę 18 kwietnia do Legionowa zawita Polonia Warszawa – pierwszy gwizdek o godzinie 17:00. Będzie to spotkanie w ramach 24. kolejki. #NoviaDawaj

Pogoń Grodzisk Maz. – Legionovia Legionowo 1:0 (0:0)

Bramki: M. Wrzesiński (55′)

Pogoń: Przyrowski – Zembrowski, Gładysz, Broniarek, Maślanka (87′ Krajewski), Jaroń, Kobiera, Kołaczek, Urbański (74′ Gzieło), Lisowski (83′ Kowalczyk), Strzałkowski (46′ Wrzesiński). Trener: Krzysztof Chrobak.

Legionovia: Krzywański – Kaczorowski, Bujak, Choroś, Barański, Dobrogost (61′ Karabin), Zjawiński, Kluska, Bajdur, Mroczek (83′ Papazjan), Trubeha. Trener: Michał Piros.

Żółte kartki: Przyrowski, Jaroń, Kobiera – Bujak, Choroś, Dobrogost, Trubeha.

Sędzia: Piotr Rzucidło (Warszawa).