Porażka w Stalowej Woli

W spotkaniu 27. kolejki II ligi podopieczni Bogdana Jóźwiaka musieli uznać wyższość rywala. Legionovia przegrała na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola 2:0.

Pierwsze 30 minut spotkania było dość wyrównane. Później jednak coraz wyraźniej zarysowywała się przewaga gospodarzy. Tuż przed przerwą Stal była bliska objęcia prowadzenia po uderzeniu głową Michała Płonki. Wówczas jeszcze nasza defensywa wyszła z tej sytuacji obronną ręką, wybijając piłkę z linii bramkowej. W drugiej połowie zielono-czarni dopięli swego. W 51. minucie prowadzenie gospodarzom dał Michał Fidziukiewicz. Dziesięć minut później było już 2:0. Na listę strzelców wpisał się tym razem Kacper Śpiewak. Legionovia próbowała atakować i szukała bramki kontaktowej, jednak nie przyniosło to efektów. „Stalówka” mogła nawet podwyższyć prowadzenie, wyprowadzając groźne kontry.

Trzeba przyznać, iż wygrał zespół lepszy w tym meczu. Dzięki temu zwycięstwu Stal wydostała się ze strefy spadkowej. Legionovia natomiast w następnej kolejce zmierzy się u siebie z Resovią. To spotkanie już w sobotę 27.06 o godz. 12:00.

Stal Stalowa Wola – Legionovia Legionowo 2:0 (0:0) Bramki: M. Fidziukiewicz (51′), K. Śpiewak (61′)

Stal: Pietrzkiewicz – Jarosz, Witasik, Mroziński, Sobotka (68′ Zmorzyński), Jopek (64′ Ciepiela), Stelmach, Waszkiewicz, M. Płonka (73′ Chromiński), Śpiewak (90′ Tłuczek), Fidziukiewicz. Trener Szymon Szydełko

Legionovia: Podleśny – Waleńcik, Zembrowski, Weremko, Zaklika, Koprowski (57′ Kluska), Podliński, Maślanka (62′ Bajdur), Koziara, Małek (72′ Trubeha), Bury (82′ Kaczorowski). Trener Bogdan Jóźwiak

Sędzia: Mateusz Bielawski (Katowice)