KS Legionovia Legionowo

Porażka w derbach na koniec sezonu. Legionovia – Świt 1:2 [BRAMKI, ZDJĘCIA]

W ostatniej kolejce sezonu 2020/21 Legionovia podejmowała na własnym boisku Świt Nowy Dwór Maz. Ponownie górą byli nowodworzanie, wygrywając tym razem 2:1.

Zawodnikom obu ekip przyszło toczyć bój w iście tropikalnych warunkach. Sobotnie derby mogły się jednak podobać. Gra toczyła się w szybkim tempie, a obie drużyny stwarzały sobie całkiem sporo sytuacji podbramkowych. Jako pierwsi drogę do siatki znaleźli gospodarze dzięki trafieniu Andrzeja Trubehy w 20. minucie spotkania. Dla naszego snajpera było to 19. trafienie w sezonie. Do przerwy zatem jednobramkowe prowadzenie biało-żółto-czerwonych.

Po powrocie z szatni goście rzucili się do odrabiania strat. Przyniosło to efekt w 61. minucie po trafieniu Łukasza Sosnowskiego bezpośrednio z… rzutu rożnego. Kilka minut później przyjezdni zdobyli drugiego gola po niefortunnej interwencji i samobóju Piotra Bujaka. Legionowianie próbowali doprowadzić do wyrównania (m.in poprzeczka po uderzeniu głową Daniela Chorosia), ale wynik meczu nie uległ już zmianie – 2:1 dla Świtu.

To był wymagający, covidowy sezon, który ostatecznie trzeba zaliczyć na duży plus. Novia kończy rywalizację na najniższym stopniu podium z dorobkiem 64 punktów na koncie. Dziękujemy Panowie za emocje!

Gratulujemy jednocześnie awansu do II ligi drużynie Pogoni Grodzisk Maz. Życzymy powodzenia na drugoligowych boiskach!

Legionovia Legionowo – Świt Nowy Dwór Maz. 1:2 (1:0)

Bramki: A. Trubeha (20′) – Ł. Sosnowski (61′), P. Bujak (68′ – s)

Legionovia: Błesznowski – Kaczorowski, Bujak, Choroś, Karabin, Mroczek, Koziara, Bajdur, Zjawiński (75′ Dobrogost), Kluska, Trubeha (75′ Papazjan). Trener: Michał Piros.

Świt: Lemanowicz – Kamiński, Cuch, Drwęcki, Cieślak, Wiśniewski, Kuźma (81′ Bykowski), Sosnowski, Michalik, Niesłuchowski (46′ Tkaczyk), Ciach (54′ Drewnowski). Trener: Jarosław Miecznikowski.

Żółte kartki: Błesznowski, Zjawiński.

Sędzia: Krzysztof Kapela (Olsztyn).