Pokaz siły! Znicz – Legionovia 1:6

Po dotkliwej porażce z Polonią Warszawa to była najlepsza możliwa reakcja i prawdziwy pokaz siły naszej drużyny. Legionovia zdemolowała na wyjeździe Znicza Biała Piska 6:1!

Trener Michał Piros wciąż nie mógł skorzystać z usług kontuzjowanego Karola Barańskiego, który od jakiegoś już czasu przechodzi rehabilitację. Bardzo prawdopodobne niestety, iż Karol w tym sezonie nie wróci na boisko.

Novia miała coś do udowodnienia po wysokiej przegranej z „Czarnymi Koszulami”. Gospodarze natomiast byli podbudowani zwycięstwem nad liderem z Grodziska. Nasi ulubieńcy od początku przejęli inicjatywę. Przyniosło to efekt już w 8. minucie rywalizacji, gdy piłkę głową do siatki skierował Daniel Choroś. Dziesięć minut później kolejny stały fragment i kolejny gol dla Novii – tym razem autorstwa Marcina Kluski. Kilka chwil po tym zdarzeniu Znicz zdobył bramkę kontaktową za sprawą trafienia Bartosza Giełażyna. Nie minęły cztery minuty, a legionowianie byli ponownie na dwubramkowym prowadzeniu. Na listę strzelców wpisał się Andrzej Trubeha. Wynik na 4:1 do przerwy po świetnej kontrze ustalił bardzo ładnym, technicznym uderzeniem Patryk Koziara.

Druga połowa nie dostarczyła już tylu wrażeń jak pierwsza część gry. Legionovia zdołała jednak zdobyć kolejne bramki. W 79. minucie Dariusz Zjawiński precyzyjnym strzałem z „szesnastki” posłał futbolówkę do siatki. Pięć minut później na tablicy wyników było już 6:1, a swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Andrzej Trubeha. Dla napastnika Novii było to już osiemnaste trafienie w tej kampanii.

Zwycięstwo nad Zniczem to także w końcu przełamanie złej passy w meczach wyjazdowych. Do końca sezonu pozostały jeszcze trzy kolejki. Legionovia jest bardzo bliska tego, by utrzymać miejsce na podium, bowiem przewaga nad czwartą Polonią wzrosła do sześciu punktów. Kolejnym przeciwnikiem biało-żółto-czerwonych będzie natomiast Unia Skierniewice. Ten pojedynek w sobotę 12 czerwca o godz. 15:00 w Legionowie. Zapraszamy na stadion! #NoviaDawaj

Znicz Biała Piska – Legionovia Legionowo 1:6 (1:4)

Bramki: B. Giełażyn (24′) – D. Choroś (8′), M. Kluska (18′), A. Trubeha (28′, 84′), P. Koziara (45′), D. Zjawiński (79′)

Znicz: Masłowski – Kuśnierz, Molski, Dzienis, Ołów (55′ Ruszczyk), Kalinowski, Kossyk (55′ Gondek), Furman (77′ Jarosz), Fiedorowicz (55′ Jambrzycki), Famulak, Giełażyn. Trener: Ryszard Borkowski.

Legionovia: Krzywański – Kaczorowski, Bujak, Choroś, Karabin, Mroczek (81′ Dobrogost), Koziara (81′ Lewandowski), Zjawiński (85′ Turkowski), Bajdur, Kluska, Trubeha (85′ Papazjan). Trener: Michał Piros.

Żółte kartki: Kossyk, Molski – Kluska, Koziara, Dobrogost.

Sędzia: Mateusz Skrzypko (Białystok).