Niespodziewany remis. Legionovia – Concordia 2:2

W 20. kolejce III ligi Legionovia niespodziewanie zremisowała 2:2 z ostatnią drużyną w tabeli, Concordią Elbląg.

Pierwsza połowa spotkania przy Parkowej zdecydowanie nie zapowiadała takiego stanu rzeczy. Novia była zespołem lepszym, częściej posiadała piłkę i stwarzała sporo sytuacji. Potwierdzeniem było dwubramkowe prowadzenie na półmetku rywalizacji. Do siatki trafili Grzegorz Wojdyga (po uderzeniu głową w 17. minucie) i Kamil Kumoch (po wykonanym rzucie karnym w 33. minucie).

W drugiej części meczu wróciły stare demony. To elblążanie przejęli inicjatywę i dążyli do strzelenia goli. Efekt nadszedł stosunkowo szybko. W 59. minucie Łukasz Kopka zdobył bramkę kontaktową. Zaledwie 4 minuty później było już 2:2 po trafieniu Eryka Jarzębskiego. Trener Michał Piros zareagował, wprowadzając na boisko m.in. Patryka Koziarę czy Dariusza Zjawińskiego, ale defensywa Concordii w drugiej połowie była naprawdę dobrze zorganizowana. Wynik remisowy utrzymał się do ostatniego gwizdka.

Biało-żółto-czerwoni z 37 punktami na koncie wciąż są wiceliderami. Strata do Pogoni Grodzisk Mazowiecki powiększyła się jednak do 3 oczek. Kolejne 2 starcia Novia rozegra na wyjeździe. W sobotę 25 marca o godzinie 12:00 legionowianie zmierzą się z rezerwami ŁKS-u. Tydzień później naszych ulubieńców czeka wyprawa do Skierniewic. Najbliższy mecz w Legionowie zostanie rozegrany dopiero w sobotę 8 kwietnia w samo południe. Będzie to pojedynek z Błonianką Błonie.