KS Legionovia Legionowo

Młodzież Legionovii

W miniony weekend rozgrywane był spotkania naszych wychowanków. O kilku z tych spotkań możecie przeczytać poniżej:

Rocznik 2004 A sobota 4 październik 11:00 Legionovia – Bug Wyszków 4:10

Był to mecz, o którym trzeba jak najszybciej zapomnieć. Słaba gra całego zespołu, festiwal niecelnych podań, kiksów i wybić na oślep, wprost pod nogi rywali, którzy oddawali strzały z każdej możliwej pozycji. Niestety prawie wszystkie takie strzały znajdowały drogę do naszej bramki. Nie było w moim zespole nawet jednego zawodnika, który mógłby pociągnąć grę drużyny. Dopiero w ostatniej kwarcie nasza gra zaczęła jakoś wyglądać, ale to było już dużo za późno na odwrócenie losów meczu. Rywal upraszczając maksymalnie grę zasłużenie wygrał, a nam najwyraźniej zaszkodziło poprzednie zwycięstwo i rozegraliśmy najgorszy mecz w tym sezonie. – tak podsumował spotkanie trener Mariusz Śledziewski.

Skład: Chmielewski Jakub – bramkarz, Wajs Mikołaj – obrońca, Oliwkowski Piotr – obrońca, Gruza Maciej – pomocnik, Szymański Kacper – napastnik, Ostrowski Tomasz- pomocnik, Wajs Maks – pomocnik.

Rezerwa: Majewski Damian – napastnik, Grabowski Michał – pomocnik, Krzyżanowski Aleksander – obrońca, Milewski Kacper – pomocnik, Siemek Mateusz – pomocnik, Przybysz Jakub – napastnik, Ślęzak Michał – pomocnik.

Strzelcy bramek: Majewski Damian x 2, Szymański Kacper, Ostrowski Tomasz.

Asysty: Siemek Mateusz, Szymański Kacper.

Rocznik 1999 sobota 4 październik 13:30 MKS Dolcan – Legionovia 4:0

Bardzo słaby mecz całego zespołu. Zasłużona porażka i niestety praktycznie stracona szansa na awans do wyższej ligi w tym roczniku. Nadal dysponujemy zbyt mała kadrą by w takim obciążeniu rozgrywać mecze. Przekłada się to niestety na wyniki. – podsumował trener Dariusz Ziąbski

Skład: Antoniuk, Markut, Rosiński, Pietraszkiewicz, Krawczyk, Kot, Chrustowski, Zaklika, Ślesicki, Sieczko, Sarna,

Rezerwa: Ciesielski, Cynt, Włodarski, Jankowski

Rocznik 2004 B niedziela 5 październik 11:30 Legionovia – Białe Orły 4:1

Niedziela 5 października  to data kolejnej potyczki w ligowych rozgrywkach U-11 pomiędzy Legionovią Legionowo B a Białymi Orłami. Mecz rozpoczął się pod nasze dyktando. Już w drugiej minucie po asyście Janka, Kuba umieszcza piłkę w siatce przeciwnika i ustanawia wynik na 1:0. Kolejne chwile to wysoki pressing naszych zawodników, a co za tym idzie, gra na połowie przeciwników i strzały w kierunku bramki: dwukrotnie Wojtka, Piotra i Janka. Tego ostatniego muszę pochwalić za zaangażowanie zarówno na swojej pozycji jaki i w obronie. Początek drugiej kwarty to brutalna gra przeciwników i niewykorzystany rzut wolny po faulu na Beku, a że takie sytuacje się mszczą w 8 minucie tracimy bramkę. Jest 1:1. Na nasz odwet nie trzeba czekać długo, albowiem przed końcem kwarty, Janek Pec pokonuje bramkarza Białych Orłów. Jest 2:1. Legionovia!!!
Pomimo kilku strat przy wprowadzaniu piłki od bramki, kontrolowaliśmy grę na boisku a niezłymi paradami mogą poszczycić się nasi bramkarze. Kolejna kwarta to doskonałe rozegrania naszej drużyny, zwłaszcza dobrze ustawionymi bocznymi pomocnikami. Umiejętne zgrywanie do środka i strzały na bramkę przeciwnika: Piotra, „Neymara” i Kuby. W 12 minucie po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Oliviera, Koperek podwyższa wynik na 3:1. Brawo!
Ostatni kwadrans to doskonała gra Beka, niezłe rozrzucanie po skrzydłach i efektowne rajdy Oskara i Szymona. Na pochwałę zasługuje wykonanie rzutu wolnego pomiędzy Bekusiem a Patrykiem. Świetny pomysł! W 6 minucie po dośrodkowaniu Amadeo obrońca Białych Orłów popełnia błąd strzelając samobójczego gola i ustanawiając wynik na 4:1.
Podsumowując mecz: uczymy się na błędach, zbyt długo przetrzymujemy piłkę, brak nam zdecydowania w rozegraniu oraz zimnej krwi pod bramką przeciwnika, ale….wygrywamy a błędy poprawimy na treningu. Brawo dla Trenera , brawo dla drużyny.

Skład: Sikorski, Stańczak, Wysocki, Brzózy, Polak, Szczygieł, Należyty, Koperski, Tytkowski, Pec, Bońkowski, Bek, Biłda, Dąbek, Daszkiewicz, Burakowski, Hagemajer

Rocznik 2005 A niedziela 5 październik 10:oo Legionovia – Wkra Pomiechówek 19:1

Całkiem niezły mecz w naszym wykonaniu, kilka ładnych akcji zespołowych oraz indywidualnych. Troszkę można mieć pretensji do naszej gry obronnej, ponieważ przeciwnicy sami, po akcjach nie strzelają nam bramek, tylko my sami im je prezentujemy.Teraz czeka nas tydzień przerwy w rozgrywkach więc spróbujemy popracować nad grą defensywną – to słowa trenera Tomasza Wawrzyniaka, jakie padły po tak wysokim zwycięstwie.

Skład: 1.Koliński Adam- 10.Klimek Dawid-4. Nowakowski Bartosz- 20.Zakrzewski Mateusz. 22.Więckowski Ernest 13.Mitura Stanisław, 8.Wlazło Bartosz

Rezerwa: 1.Lewtak Dominik. 21.Grzesiak Jakub.11.Ickiewicz Mateusz. 14 Jóźwiak Patryk. 16.Mitura Jan. 7.Kujawa Mateusz..6.Zając Sergiusz,17.Rutkowski Cezary.13.Kraszewski Bartosz

Strzelcy bramek: Kujawa 5, Mitura Jan 4, Rutkowski 3, Klimek 2, Kraszewski, Mitura Stanisław, Więckowski, Jóżwiak, Ickiewicz.

Asysty: Kujawa 3, Rutkowski 3, Kraszewski, Wlazlo, Ickiewicz, Mitura Jan, Mitura Stanisław, Klimek.

Rocznik 1998 niedziela 5 październik 11:00 Pogoń Siedlce – Legionovia 2:1

Po bardzo wyrównanym spotkaniu niestety przegraliśmy 2 – 1 (1-1), tracąc decydującą bramkę w ostatniej minucie meczu. Bardzo wąska kadra, szpital w zespole, brak zmian i słaba postawa środka pola to główne problemy naszej drużyny. Rywal był jak najbardziej w naszym zasięgu, lecz niestety nie da się wygrywać spotkań z takim przeciwnikiem, mając do dyspozycji 13 zawodników w tym 9 zdolnych do gry na 100 procent. Gospodarze dokonali 7 „jakościowych” zmian, stale podkręcając tempo gry. Dodatkowo, dziwnie słaba dyspozycja dwóch kluczowych zawodników kreujących grę, oraz ekipa sędziowska wyraźnie sprzyjająca swoimi decyzjami gospodarzom, złożyły się na tą, tak dotkliwą porażkę. Szkoda straconej szansy na dobry wynik, bo mimo tylu przeciwności losu, to z przebiegu gry przynajmniej remis nam się należał. Większość chłopców dała z siebie wszystko i za to im serdecznie dziękuję. Szkoda, że nie wszyscy mają świadomość celu i determinacje by do niego dążyć ze wszystkich sił. – powiedział po porażce trener Mariusz Śledziewski

Skład: Jakub Rączka – bramkarz, Rafał Choszcz – obrońca, Marcin Kłos – obrońca, Rafał Sidun – obrońca, Bartosz Zakrzewski – obrońca, Sebastian Milewski – pomocnik, Jakub Bawoł – pomocnik, Mikołaj Kozioł – pomocnik, Radosław Śledziewski – pomocnik, Kamil Świderski – pomocnik, Cyprian Jaśkowski – napastnik.

Rezerwa: Sebastian Kowalski – napastnik, Mateusz Śliwiński – obrońca.

Strzelcy bramek: Świderski Kamil – 16 minuta.

Kary: Marcin Kłos – żółta – 56 min, Jakub Rączka – czerwona – 81 min.

Asysty: Radosław Śledziewski