KS Legionovia Legionowo

Kolejne trzy punkty! Legionovia – Wissa 3:0 [ZDJĘCIA, TABELA]

Po dwutygodniowej przerwie Legionovia w minioną sobotę wróciła do rywalizacji w rozgrywkach ligowych. Nasi ulubieńcy pewnie pokonali u siebie Wissę Szczuczyn 3:0.

Legionovia jako lider tabeli była zdecydowanym faworytem starcia z drużyną z Podlasia. Wissa zajmowała przedostatnie miejsce. Od pierwszego gwizdka to nasz zespół przejął inicjatywę i narzucił swój styl gry. Wyraźna przewaga przyniosła efekt w 27. minucie, gdy na bramkę uderzał Michał Bajdur, a tor futbolówki przeciął Dariusz Zjawiński. Kilka minut później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Bajdur po tym, jak bramkarz przyjezdnych sparował piłkę do boku po uderzeniu Bartosza Mroczka. Tuż przed końcem pierwszej części swojego drugiego gola w tym spotkaniu zdobył „Bajdi”. Na tablicy wyników do przerwy aż 3:0 dla biało-żółto-czerwonych.

Po zmianie stron legionowianie nie forsowali tempa i w pełni kontrolowali wydarzenia boiskowe. Nie brakowało jednak kolejnych sytuacji i pojedynek mógł się zakończyć jeszcze wyższą wygraną.

Po 15 spotkaniach Novia wciąż na szczycie z dorobkiem 36 punktów. Przewaga nad Unią Skierniewice wynosi 4 oczka, ale aktualny wicelider ma 1 mecz rozegrany więcej. Przed podopiecznymi trenera Pirosa teraz 2 szlagiery. W najbliższą sobotę wyjazd do Skierniewic na potyczkę z Unią. Początek o godz. 13:00. Tydzień później natomiast 13 listopada do Legionowa zawita Polonia Warszawa. Start również o godz. 13:00. Już teraz zapraszamy na Parkową! Obecność obowiązkowa!

#NoviaDawaj

Legionovia Legionowo – Wissa Szczuczyn 3:0 (3:0)

Bramki: Zjawiński (27′), Bajdur (34′, 45′)

Legionovia: Krzywański – Kaczorowski, Budek (61′ Waszkiewicz), Bujak, Barański, Mroczek (68′ Papazjan), Zaklika, Koziara (68′ Dobrogost), Bajdur (73′ Szerszeń), Smuga, Zjawiński (73′ Balicki). Trener: Michał Piros.

Wissa: Gostomski – Maciejuk (81′ Ruszczyk), Łupiński, Szaraniec, Tomar (46′ Buzun), Zambrowski (46′ Toczydłowski), Koncewicz, Korytkowski (46′ Tercjak), Łapiński, Radzikowski, Kosikowski. Trener: Marcin Gałązka.

Żółte kartki: Gostomski, Tercjak (Wissa).

Sędzia: Bartosz Banasiak (Łódź).