Dominacja. Olimpia Zambrów – Legionovia 1:4!

W 14. kolejce III ligi Legionovia wysoko i przekonująco pokonała na wyjeździe Olimpię Zambrów 4:1! To drugie zwycięstwo z rzędu podopiecznych trenera Pirosa.

Początek spotkania należał do gospodarzy. Piłkarze Olimpii nie nastawili jednak odpowiednio celowników i nie potrafili pokonać Pawła Błesznowskiego. W miarę upływu czasu legionowianie przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Ostatnie minuty pierwszej połowy okazały się prawdopodobnie kluczowe dla losów sobotniej potyczki. W 40. minucie gry prowadzenie biało-żółto-czerwonym dał Andrzej Trubeha, który ostatnio znajduje się w kapitalnej dyspozycji. Tuż przed przerwą Patryk Koziara, po pewnie wykonanej „jedenastce”, podwyższył wynik na 2:0.

Druga część spotkania to jeszcze większa przewaga Legionovii. W 61. minucie po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Trubeha, popisując się tym razem trafieniem podcinką a’la Tomasz Frankowski. Niespełna 10 minut później było już 4:0! Świetną akcję całego zespołu wykończył Marcin Kluska po dograniu Michała Bajdura z prawej strony boiska. Bramkę honorową dla gospodarzy zdobył Kamil Zalewski w 81. minucie gry.

Z całą pewnością był to jeden z lepszych występów Novii w tym sezonie. Wysoką formę strzelecką utrzymuje Andrzej Trubeha, który ma na swoim koncie już 7 trafień. Na kolejny mecz nie trzeba czekać długo. Już w najbliższą środę (11 listopada) nasi ulubieńcy podejmą na własnym boisku Ruch Wysokie Mazowieckie. Początek rywalizacji o godz. 13:00.

Olimpia Zambrów – Legionovia Legionowo 1:4 (0:2)

Bramki: K. Zalewski (81′) – A. Trubeha (40′, 61′), P. Koziara (45′ – k), M. Kluska (70′)

Olimpia: Bieliński – Gołaszewski, Paczkowski, Maliszewski, Dawidowicz (75′ Wyszomierski), Steć (65′ Napora), Shibata, Malinowski, Głowicki (70′ Wasiak), Kalinowski, Zalewski. Trener: Dariusz Jurczak.

Legionovia: Błesznowski – Kaczorowski, Gibas, Choroś, Barański, Karabin (60′ Lewandowski), Koziara (76′ Mich), Kluska, Dobrogost (60′ Bućko), Bajdur, Trubeha (76′ Kowalski). Trener: Michał Piros.

Żółte kartki: Napora – Barański, Kluska.

Sędzia: Mateusz Anielak (ŁZPN).