Czwarte zwycięstwo z rzędu! Legionovia – Błonianka 2:1

Legionovia pokonała wczoraj przy Parkowej Błoniankę Błonie 2:1. Było to czwarte zwycięstwo z rzędu ekipy trenera Pirosa.

W momencie rozpoczęcia wczorajszej rywalizacji było już czuć prawdziwie wiosenną aurę. Nic, tylko grać! Co działo się na boisku? Pierwsze 30 minut było dość wyrównane, choć to gospodarze mieli bardziej klarowną sytuację do zdobycia gola. W doskonałej sytuacji sam na sam Andrzej Trubeha przeniósł piłkę nad poprzeczką. To jednak biało-żółto-czerwoni wyszli na prowadzenie po trafieniu Patryka Koziary z rzutu karnego w 32. minucie gry. Goście mogli doprowadzić do wyrównania jeszcze przed przerwą, ale z bardzo groźnym uderzeniem z woleja świetnie poradził sobie Jan Krzywański. Do przerwy 1:0.

Powtórzył się także scenariusz z poprzednich spotkań i Legionovia ponownie zanotowała kapitalny początek II połowy. Już w 47. minucie piłkę do siatki wpakował Bartosz Mroczek i było 2:0. Błonianka nie zamierzała jednak składać broni, co przyniosło efekt 8 minut później, gdy kontaktową bramkę zdobył Dawid Jarczak. Następne 15-20 minut to przewaga drużyny przyjezdnej, którzy coraz odważniej poczynali sobie w Legionowie. Nasi ulubieńcy przetrwali jednak ten trudny okres, a wynik nie uległ już zmianie. Czwarte zwycięstwo z rzędu stało się faktem!

Novia świetnie wystartowała po przerwie zimowej, notując komplet 4 wygranych. Mecz z Błonianką był jednocześnie ostatnim spotkaniem w ramach grupy zasadniczej, którą Novia zakończyła na 2. miejscu w tabeli z dorobkiem 42 pkt. Strata do lidera z Grodziska Mazowieckiego wynosi 7 oczek. Za tydzień już pierwsze starcie w grupie mistrzowskiej i pojedynek z Legią II Warszawa. Gospodarzem spotkania będą legionowianie. Niebawem poznamy dokładną datę i godzinę rozegrania meczu.

Legionovia Legionowo – Błonianka Błonie 2:1 (1:0)

Bramki: P. Koziara (32′ – k), B. Mroczek (47′) – D. Jarczak (55′)

Legionovia: Krzywański – Kaczorowski, Bujak, Choroś, Barański, Koziara, Zjawiński, Kluska (72′ Dobrogost), Bajdur (90′ Papazjan), Mroczek (90′ Karabin), Trubeha. Trener: Michał Piros.

Błonianka: Łysik – Skowron, Ćwik, Brewczyński (85′ Ruciński), Jarczak, Jendryczko, Niezgoda, Zalewski (54′ Kostyk), Czapa, Dębski, Faliszewski (79′ Krawczyk). Trener: Damian Milewski.

Żółte kartki: Kaczorowski, Barański, Zjawiński, Trubeha, Koziara – Dębski, Krawczyk.

Sędzia: Konrad Gawroński (ŁZPN).