Cenny punkt na trudnym terenie. Legia II – Legionovia 1:1

W minioną sobotę w spotkaniu 8. kolejki Legionovia zremisowała na wyjeździe z Legią II Warszawa 1:1. Bramkę dla naszej drużyny zdobył Michał Bajdur.

To był mecz dwóch godnych siebie przeciwników. Rywalizacja stała na naprawdę wysokim poziomie, a obie ekipy stwarzały sporo dogodnych sytuacji podbramkowych. Już na początku gry świetną okazję zmarnował choćby Patryk Koziara. Na pierwszego gola trzeba było czekać niemal do ostatniego gwizdka pierwszej połowy. Wówczas Michał Bajdur precyzyjnym strzałem z bocznej strefy pola karnego pokonał bramkarza gospodarzy. Do przerwy 1:0 dla naszych ulubieńców.

Legioniści stosunkowo szybko doprowadzili do wyrównania. W 58. minucie po dobrze wykonanym rzucie rożnym najwyżej w „szesnastce” wyskoczył Kacper Kostorz. Piłka po uderzeniu głową wpadła do siatki. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę ujrzał Konrad Budek. Od tego momentu Novia była skupiona raczej na działaniach defensywnych i utrzymaniu wyniku remisowego. Ostatecznie w Legia Training Center doszło do podziału punktów.

Legionowianie pozostali na pierwszym miejscu w tabeli. W następnej kolejce mecz na szczycie. Do Legionowa zawita bowiem wicelider, czyli Pilica Białobrzegi. To starcie w najbliższą sobotę 18 września o godz. 16:00. Do zobaczenia na Parkowej!