Błękitni wygrani

W spotkaniu 32. kolejki II ligi Legionovia przegrała na własnym boisku z Błękitnymi Stargard 1:0. Dla zespołu gości to bardzo ważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie się na szczeblu drugoligowym.

Obie ekipy przystępowały do tego meczu w średnich nastrojach. Novia już bez szans na utrzymanie, a w dodatku w minionej kolejce poległa w niebywałych okolicznościach z Bytovią 4:3. Błękitni z kolei mieli za sobą 3 przegrane mecze z rzędu. Pierwszy kwadrans środowej potyczki był dość wyrównany. W kolejnych minutach zarysowywała się jednak przewaga gości z Pomorza Zachodniego. W 29. minucie tylko słupek uratował gospodarzy przed utratą gola. Tuż przed przerwą dobrą okazję miał także Krystian Sanocki. Rezultat na tablicy wyników nie uległ już zmianie przed gwizdkiem kończącym pierwszą część rywalizacji.

Po wznowieniu spotkania obraz gry nieco uległ zmianie – przynajmniej w pierwszych 10 minutach drugiej połowy. W 52. minucie Legionovia była bliska objęcia prowadzenia, jednak piłka trafiła w słupek po uderzeniu Patryka Koziary z 16. metra. Niespełna 10 minut później to Błękitni otworzyli wynik meczu po strzale Huberta Krawczuna. Od tego momentu Novia szukała swoich szans i próbowała odrobić straty (m.in. za sprawą dobrego uderzenia z dystansu Mateusza Turkowskiego), jednak nie zagroziła w większym stopniu bramce strzeżonej przez Mariusza Rzepeckiego. Błękitni utrzymali prowadzenie do końca i wywieźli z Legionowa cenne 3 pkt.

Podopieczni Bogdana Jóźwiaka w niedzielę (19.07) zmierzą się na wyjeździe z Olimpią Elbląg. Będzie to spotkanie w ramach 33 kolejki II ligi.

Legionovia Legionowo – Błękitni Stargard 0:1 (0:0) Bramki: H. Krawczun (61′)

Legionovia: 1. Damian Podleśny – 4. Kacper Kaczorowski (86′ 23. Maciej Sobota), 3. Rafał Zembrowski, 5. Sebastian Weremko, 11. Piotr Maślanka – 77. Jacek Lewandowski (63′ 20. Mateusz Turkowski), 8. Oskar Koprowski, 7. Marcin Kluska, 14. Patryk Koziara, 16. Mateusz Małek – 25. Karol Podliński.

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki – 20. Jakub Szrek, 27. Jakub Ostrowski, 25. Hubert Sadowski, 14. Bartosz Sitkowski – 11. Krystian Sanocki (77′ 23. Mateusz Bochnak), 10. Paweł Łysiak, 21. Hubert Krawczun, 7. Michał Cywiński, 18. Wojciech Fadecki – 24. Patryk Paczuk.

Sędzia: Konrad Aluszyk (Toruń)