W minioną niedzielę Legionovia udała się do Radomska na starcie z tamtejszym RKS-em w ramach 16. kolejki III ligi. Rywalizacja zakończyła się bezbramkowym remisem.

Ze względu na kontuzję w ekipie Novii nie mógł wystąpić Mikołaj Gibas. W roli zastępcy dobrze spisał się jednak Karol Worach. Samo spotkanie stało na dość przeciętnym poziomie. Stan murawy również pozostawiał wiele do życzenia. W I połowie na uwagę zasługują de facto dwie sytuacje. W 34. minucie dobrym uderzeniem z rzutu wolnego tuż zza pola karnego popisał się Marcin Kluska. W bramce gospodarzy dobrze interweniował były bramkarz Legionovii, Damian Podleśny. Chwilę później RKS odpowiedział groźnym strzałem Rafała Babula, po którego uderzeniu piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką. W II połowie obraz gry nie uległ zmianie. Żadna ze stron nie potrafiła zaznaczyć większej przewagi i nie stwarzała bezpośredniego zagrożenia pod bramką rywala.

Jak mawiał klasyk: “Jeśli nie możesz wygrać meczu, to chociaż go zremisuj”. Legionowianie wrócili z trudnego terenu w Radomsku z jednym punktem. To czwarty mecz z rzędu bez porażki biało-żółto-czerwonych.

RKS Radomsko – Legionovia Legionowo 0:0

RKS: Podleśny – Bednarski (54′ Woźniak), Bocian (45′ Saktura), Klepacz (80′ Płochocki), Kwiencer, Kolasa, Siewiera, Babul, Kraska, Balcerzyk, Szczepaniak. Trener: Marcin Bryś.

Legionovia: Błesznowski – Kaczorowski, Worach, Choroś, Dąbrowski (90′ Karabin), Lewandowski (61′ Bućko), Koziara, Kluska, Dobrogost (88′ Szeliga), Bajdur, Trubeha. Trener: Michał Piros.

Żółte kartki: Klepacz, Kolasa, Woźniak – Dobrogost.

Sędzia: Dawid Wiśniewski (WMZPN).

Odsłony: 265

Dodaj komentarz