Rezerwy Legionovii w kolejnej rundzie okręgowego Pucharu Polski!

Podopieczni Sebastiana Dzisiewicza pokonali we środowy wieczór po rzutach karnych KS Wesołą (Warszawa). Spotkanie po 90 minutach zakończyło się wynikiem 2:2. Po rzutach karnych legionowianie odnieśli zwycięstwo 4:2.

Gospodarze tego spotkania czyli drużyna z Warszawy lepiej zaczęła spotkanie. Już od 14. minuty prowadzili w pucharowym spotkaniu. Legionowianie do końca pierwszej połowy próbowali wyrównać przebieg spotkania. Atakowali raz za razem bramkę rywali nie dając im ani chwili wytchnienia. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry pierwszej części spotkania bramkę wyrównującą dla Legionovii zdobył Piotr Szymański z rzutu karnego. Zawodnik legionowskich rezerw ustalił tym samym wynik pierwszych 45 minut tego meczu na 1:1.

W drugiej połowie zawodnicy dwójki chcieli wyjść na prowadzenie. Podopieczni Dzisiewicza coraz śmielej poczynali sobie pod bramką warszawiaków. Nie potrafili jednak znaleźć sposobu na pokonanie szyków obronnych przeciwnika. Zawodnicy Wesołej również mieli swoje okazje, lecz również nie potrafili ich wykorzystać. Mimo wszystko Legionovia wyszła na prowadzenie po bramce Macieja Soboty. Kiedy wydawało się, że legionowianie wyjdą zwycięsko z tego pucharowego spotkania wtedy gospodarze wyrównali przebieg meczu i arbiter zakończył drugą połowę zapraszając tym samym zespoły na konkurs rzutów karnych przy stanie 2:2.

W jedenastkach lepsi okazali się legionowianie. Wygrali oni konkurs 4:2. Zwycięskie bramki strzelili Karol Biliński, Piotr Szymański, Jakub Lewtak oraz Mikołaj Kozioł. Warto również wyróżnić szesnastoletniego Jana Krzywańskiego, który wybronił jeden rzut karny. Kolejny nie trafiony przez gospodarzy trafił w poprzeczkę.

Po tym meczu Legionovia II Legionowo melduje się w 5 rundzie okręgowego Pucharu Polski. Przeciwnik nie jest jeszcze znany. Mecz został zaplanowany na 26 września.

KS Wesoła – Legionovia Legionowo 2:2 (1:1) po rz.k 2:4

Bramki: Piotr Szymański, Maciej Sobota.

Legionovia II Legionowo: Jan Krzywański – Piotr Rajchert, Marcin Chyczewski, Jakub Lewtak, Miłosz Żbikowski, Maciej Sobota, Mikołaj Kozioł, Patryk Sawicki, Karol Biliński, Piotr Szymański, Maciej Karolak.