Pierwszy sparingpartner pokonany. Dwójka wygrała z Pogonią Józefów

Podopieczni Sebastiana Dzisiewicza przygotowują się do nadchodzącego sezonu w Lidze Okręgowej. Rezerwy Legionovii pokonały w pierwszym sparingowym spotkaniu Pogoń Józefów 4:2.

Legionowianie już od początku spotkania chcieli jak najszybciej strzelić bramkę dla swojej drużyny. To się stało w 17. minucie gdzie piłkę do bramki wpakował Piotr Szymański. Następnie w 36. minucie kolejną bramkę dla Legionovii zdobył Patryk Sawicki. Goście zdołali zdobyć jedynie honorową bramkę w 45. minucie. Arbiter zakończył pierwszą połowę przy stanie 2:1 dla dwójki.

W drugiej połowie padły kolejne trzy bramki. Pierwszą z nich, wyrównującą zdobył zawodnik Pogoni w 76. minucie. Mimo straconej bramki legionowianie szybko odpowiedzieli bo już po 5 minutach mieliśmy 3:2 dla Legionovii po bramce Bartosza Bednarza. Legionovia wciąż atakowała i starała się strzelić kolejnego gola, który definitywnie przesądziłby o zwycięstwie. Tak się stało w 88. minucie. Bramkę na 4:2 zdobył Makowski. Wynik do końca spotkania się nie zmienił. Arbiter zakończył mecz przy stanie 4:2.

Wypowiedź trenera Sebastiana Dzisiewicza – „Pierwszy sparing w przedsezonowych przygotowaniach oceniam bardzo pozytywnie. Nie chodzi tu tylko o wynik, ale w szczególności o samą grę. Popełniliśmy oczywiście bardzo dużo błędów, które zespoły w naszej lidze na pewno będą potrafiły bezlitośnie wykorzystać, ale jak na pierwszy mecz w tak młodym składzie trzeba go ocenić z dużą nadzieją i dalej ciężko pracować na treningach. Najważniejsze, że zawodnicy z naszej akademii, którzy trafiają do II zespołu są coraz bardziej świadomi po co trenują. Przykłady Jacka Lewandowskiego czy Kuby Karabina, którzy podpisali tego lata kontrakty w pierwszym zespole pokazują, że wytrwałość to ostatni, choć najtrudniejszy etap przed prawdziwą piłką seniorską.

Legionovia II Legionowo – Pogoń Józefów 4:2 (2:1)

Bramki: Szymański, Sawicki, Bednarz, Makowski.

Legionovia: Łukasz Kardynał (60′ Filip Ziąbski) – Makowski, Daniel Ziąbski, Jakub Lewta(60′ Jakub Bembas), Patryk Markut, TESTOWANY, Rafał Melon (30′ Dariusz Suska), Szymon Kraszewski, (6-’ Radosław Mróz), Patryk Sawicki, Markowicz, Piotr Szymański (45′ Bartosz Bednarz), Karol Biliński (60′ Kamil Sieczko).