KS Legionovia Legionowo

Druga na plus

W niedzielnym spotkaniu 4. Kolejki Ligi Okręgowej grupa: Warszawa I rezerwy Legionovii Legionowo pokonały na własnym boisku ŁKS Łochów 3:1 (1:0).

Przez pierwsze piętnaście minut w poczynaniach obu zespołów można było zauważyć nerwowość oraz brak dokładności. Pierwsi groźną akcję przeprowadzili goście. W 3 minucie z 22 metrów strzelał piłkarz ŁKS-u Łochów, ale skutecznie interweniował Adrian Rudnicki. W ósmej minucie odpowiedzieli piłkarze Legionovii. Z 25 metra strzelał Marcin Stromecki, który postanowił zatrudnić bramkarza gości. Niestety, była to pierwsza i ostatnia w tym meczu próba Marcina, który w 15 minucie meczu w wyniku faulu zawodnika z Łochowa musiał opuścić boisko z rozciętym łukiem brwiowym. Jego miejsce zajął Łukasz Kaczmarczyk. W 18 minucie spotkania po raz drugi interweniował Adrian Rudnicki, który wybronił uderzenie z lewego sektora boiska, zmierzające w światło bramki. W 20 minucie spotkania Nasi zawodnicy przeprowadzili kombinacyjną akcję, którą zapoczątkował Kamil Bułka. Jego dośrodkowanie z głębi pola w prawy sektor boiska trafiło pod nogi Rafała Maciejewskiego, którego strzał z trudnością sparował bramkarz gości. Do odbitej piłki w tym samym czasie dobiegł Bartosz Koperkiewicz oraz próbujący ratować sytuację bramkarz z Łochowa. W stykowej sytuacji górą okazał się golkipera drużyny gości, który jednocześnie spowodował upadek piłkarza Legionovii. Kontrowersyjna sytuacja zelektryzowała trybuny, które domagały się odgwizdania rzutu karnego. Druga część pierwszej połowy przebiegała pod dyktando Naszych piłkarzy, którzy stwarzali sobie kolejne sytuacje podbramkowe. W 26 minucie z lewej strony dośrodkował Kamil Bułka. Bramkarz z problemami wypiąstkował piłkę, która trafiła pod nogi Łukasza Kaczmarzyka. Strzał z 16 metra minął jednak poprzeczkę o 2-3 metry. W 30 minucie meczu z rzutu rożnego niecelnie uderzał głową Hubert Koński. W 36 minucie spotkania z 25 metra uderzał Patryk Kostrzanowski. Po raz kolejny czujnością wykazał się bramkarz z Łochowa. Narastający napór Naszych zawodników udokumentowany został w 42 minucie. W polu karnym faulowany był Bartosz Koperkiewicz. Do piłki podszedł Rafał Maciejewski i precyzyjnym strzałem dał prowadzenie drużynie Legionovii.

Dopełnienie formalności

Po przerwie do odrabiania strat rzucili się goście. W 50 minucie spotkania z prawej strony dośrodkował po ziemi wyróżniający się Łukasz Jusiński. Zamykający akcję napastnik drużyny z Łochowa spudłował minimalnie. Przez pierwsze piętnaście minut drugiej połowy Legionovia nie potrafiła przeprowadzić składnej akcji ofensywnej. W 55 minucie z powodu kontuzji kolana boisko musiał opuścić Łukasz Kaczmarczyk, którego zastąpił Szymon Koperkiewicz. Obraz gry zmienił w 62 minucie spotkania. Piotr Płatek prostopadle podawał do Rafała Maciejewskiego, który w sytuacji sam na sam trafił w interweniującego bramkarza. W 66 minucie bramkę niezwykłej urody zdobył Patryk Kostrzanowski. Niesygnalizowane uderzenie z 25 metra nie pozostawiło jakichkolwiek szans do obrony bramkarzowi ŁKS-u Łochów. W 68 minucie spotkania Tomasza Sokalskiego zmienił Piotr Jaskłowski. W 70 minucie meczu Nasi piłkarze zdobyli trzecią bramkę. Błąd w rozegraniu piłkarzy z Łochowa wykorzystał Bartosz Koperkiewicz, który prostopadle zagrał do Rafała Maciejewskiego. Tym razem Rafał z zimną krwią wykorzystał sytuację i podwyższył wynik spotkania. W 75 minucie goście zdobyli bramkę. Po raz kolejny z prawej strony dośrodkował Łukasz Jusiński. Błąd w ustawieniu środkowych obrońców wykorzystał napastnik z Łochowa, który głową skierował piłkę do siatki Legionovii. W 80 minucie boisko opuścił grający bardzo dobre zawody Bartosz Koperkiewicz. W Jego miejsce pojawił się Mateusz Mrozowski. Ostatnią ofensywną akcję dla Naszego zespołu przeprowadziła dwójka rezerwowych. Na dośrodkowanie z lewego sektora boiska zdecydował się Szymon Koperkiewicz. Piłka trafiła pod nogi Mateusza Mrozowskiego, którego uderzenie minimalnie minęło słupek bramki.