Derby dla Legionovii! Wisła Jabłonna pokonana [ZDJĘCIA]

Rezerwy legionowskiej drużyny w niedzielne przedpołudnie podejmowały Wisłę Jabłonna. Były to zarazem derby powiatu legionowskiego. Podopieczni Sebastiana Dzisiewicza pokonały swojego sąsiada 3:1.

Mecz rozpoczął się jak na derby przystało. Obydwie drużyny grały bardzo wyrównany futbol. Lekka przewagę miała legionowska drużyna, która z trudem atakowała bramkę wiślaków. Dobrze ustawiona obrona gości nie pozwalała na dokładne ataki Legionovii. Zespół z Jabłonny również miał swoje okazje bramkowe. Nie potrafili jednak ich wykorzystać. Twarda gra pozywała, że to derbowe spotkanie. Drużyny chciały za wszelką cenę zdobyć upragnionego gola, którego w pierwszych 45 minutach się nie doczekali. Arbiter zaprosił piłkarzy do szatni przy bezbramkowym remisie.

Kolejna odsłona zaczęła się lepiej dla wiślaków. W 56. minucie po strzale Pawła Madeja piłka znalazła drogę do bramki. Tym strzałem otworzył się wynik tego spotkania. Legionowianie mimo straty bramki nie podłamali się i zaczęli atakować. Gola wyrównującego strzelił Jan Różański. Następnie Legionovię na prowadzenie wyprowadził Damian Grabowski. Bramkę, która podwyższyła wynik dla legionowskiej drużyny zdobył Gracjan Kuśmierek. Dwójka ostatecznie zwyciężyła spotkanie derbowe na własnym boisku i nadal zajmują pozycje wicelidera A klasy tracąc do Mazura Radzymin 2 punkty.

W następnym spotkaniu Legionovia podejmie Legion Warszawa. Spotkanie zostało zaplanowane na 14 kwietnia na o godzinę 11:00.